„Domnívám se, že naše vzájemné souboje bývají kořením této soutěže, a proto bych si přál, aby tomu bylo i tentokrát,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský.

„Zápas s Pardubicemi je pro nás dobrým testem pro souboje v A1, kde už půjde o všechno. Teď si můžeme vyzkoušet různé věci,“ doplnil nejlepší hráč Děčína Pavel Houška, který se chystá překonat hranici 3000 bodů v nejvyšší soutěži. K prolomení milníku schází reprezentačnímu pivotovi jen třináct bodů.

Děčínský dres možná už dnes oblékne americký pivot Dwight Burke, který přichází na dvoutýdenní testy. Absolvent university Marquette, která vychovala i spoustu hráčů pro NBA, hrál v uplynulé sezoně za Ostravu.

Dnes v 15 hodin nastoupí k poslednímu utkání základní části Chomutov, který doma hostí USK Praha, na jehož palubovce v prvním vzájemném měření sil Levharti nečekaně uspěli. Zvládnou i odvetu?

Důležité utkání čeká dnes od 17 hodin Ústí, které vyráží za Plzní. Severočeši ztrácejí na desátý Chomutov jeden bod a pokud chtějí do play off, musejí poslední tým ligy porazit.

BK Děčín hlásí posilu, do klubu přichází Dwight Burke

Vedení BK Děčín má nového borce. Stal se jím Dwight Burke – 203 cm vysoký a 112 kg vážící hráč, který odehrál sezónu a půl v Ostravě, posílí podkošovou sestavu BK Děčín. Informoval o tom klubový basketbalový web.

Po loňské sezóně, kdy pomohl Ostravě k pátému místu v MNBL s průměrně 13 body a téměř 8 doskoky na utkání, zamířil Dwight do francouzské PRO B a poté do rakouské nejvyšší soutěže. Do Děčína přichází Dwight na dvoutýdenní zkoušku, kdy se rozhodne, zda v týmu zůstane až do konce sezóny.
V současné chvíli se podnikají potřebné kroky, aby absolvent university Marquette, která vychovala i spoustu hráčů pro NBA (mimo jiné např. Dwyane Wade), mohl nastoupit již v posledním utkání základní části MNBL proti týmu BK JIP Pardubice.