Od úvodního rozskoku se na hřišti odehrával velmi vyrovnaný boj, kde prim hrály hlavně pevné obrany. Nastolenému trendu utkání odpovídalo na konci 4. minuty po koši Jakuba Houšky i průběžné skóre – 6:6. Až do poloviny první desetiminutovky bylo skóre stále vyrovnané; až poté se do menšího trháku dostali naši hráči, kteří v polovině 8. minuty vedli po dvou trestných hodech Pomikálka o šest bodů – 10:16. To se ale Orlům pranic nelíbilo a během necelých dvou minut dokázali strhnout vedení na svou stranu, když první čtvrtinu na 20:19 uzavíral dvěma šestkami Nicholson.

Začátek druhého kvartálu byl jasně v režii děčínského celku – naši hráči výborně bránili a během necelých dvou minut otočili díky sérii 6:0 z 20:19 na 20:25. Těsné vedení jsme drželi ještě na konci 17. minuty, ale stejně jako na konci první čtvrtky se Orli vyznamenali i v závěru té druhé – ofenzivní vlnu domácích táhl hlavně Jamar Smith a tečku za první půlí udělal jeho americký kolega Peterson, jehož trojka čtyři vteřiny před sirénou stanovila poločasový stav na 43:36.

Po zřejmě bouřlivější poločasové debatě nastoupili do druhé dvacetiminutovky sebevědoměji Děčané, kteří se po necelé minutě hry opět přiblížili na dostřel tří bodů – 43:40 – jenže to byla bohužel také konečná…Stupňující se tlak Orlů se začal rychle projevovat i na průběžném skóre – na začátku 15. minuty se prosadil na 51:42 Bohačík (a následoval okamžitě děčínský time-out), ale ani ten ofenzivní smršť svěřenců Zbyňka Cholevy neotupil a v polovině 18. minuty nám Orli „uletěli“ až na patnáctibodový rozdíl! po další Petersonově trojce – 64:49. Orli se na vlně euforie dovezli až do konce třicáté minuty, po které na tabuli svítil pro náš velmi nepříznivý stav 71:53.

Osmnáctibodové manko, které jsme si přenesli do poslední čtvrtiny, bylo opravdu vysoké a proti silnému prostějovskému celku téměř neřešitelným rébusem – i když se našim hráčům nedá upřít snaha, na zvrat už neměli síly ani dostatek času. Poklidný průběh ze strany hostitelů podtrhuje i průběžné skóre z poslední desetiminutovky – ve 34. minutě po dvou trestných hodech Venty byl stav 81:62 a v polovině 37. po koši Aliče 85:71. Úplný závěr zápasu se již víceméně jen dohrával a po závěrečném hvizdu se Prášil a spol. mohli začít radovat ze zaslouženého vítězství 94:77.

Pavel Budínský, trenér BK Děčín: "Gratuluji soupeři k vítězství. Myslím, že o naší porážce rozhodla větší úroveň a kvalita hry Prostějova a jednotlivých hráčů. A také větší pestrost v útoku, čtení naší obrany a s tím i vysoká produktivita, díky níž jsme obdrželi 94 bodů."

BK Prostějov - BK Děčín 94:77 (20:19, 43:36, 71:53)

Body: Peterson 19 (+ 9 doskoků), Nicholson 18 (+ 6 získaných faulů; střelba 2 b. 9/7 a validita 25), Eitutavičius 14 (+ 5 asistencí), Smith 12, Venta 12 (TH 6/6), Prášil 8 (+ 6 doskoků), Bohačík 7, Švrdlík 4 - Sanders 17, P, Houška 14 (+ 7 doskoků), Alič 11, Stria 10 (+ 6 získaných faulů a 5 zisků), J. Houška 8, Pomikálek 7 (+ 7 doskoků a 6 získaných faulů), Boyer 4, Williams 4, Pištěcký 2; střelba 3 b.: 17/6 - 14/6; střelba 2 b.: 46/28 - 56/23; TH: 26/20 - 16/13; doskoky: 31:39 (útočné 9:16); chyby: 17:25.