Předzápasové prognózy se naplnily, ale nebylo to vůbec jednoduché. Nakonec domácí zvítězili díky větší zkušenosti a hlavně díky skvělému tandemu Sanders – Hatcher.

BK Děčín – USK Praha

84:73 (41:42)

První část byla z pohledu Děčína velice rozpačitá a to především v obraně. Inkasovaných 28 bodů je opravdu hodně. Hosté si vytvořili až dvanáctibodový náskok, který ale naštěstí domácí v závěru zredukovali na polovic. Ve druhé desetiminutovce děčínský tým výrazně přidal v defenzivě a po šesti minutách bylo vyrovnáno – 35:35. Pak se dokonce domácí ujali poprvé v utkání vedení, v závěru se ale štěstí více přiklonilo k hostům a do kabin se odcházelo za jejich jednobodového vedení.
V úvodu třetího dějství se Děčín zpočátku ujal až osmibodového vedení o které ale záhy přišel. Tentokrát však zvládl lépe koncovku a před poslední čtvrtinou měl čtyřbodový náskok (65:61). V poslední části už se přece jen projevila větší zkušenost a vyhranost domácího celku, který dovedl zápas do vítězného konce. Pro hosty nakonec duel skončil až příliš krutým dvouciferným rozdílem.
„Dnes jsme udělali velmi dobrý zápas. Děčín je ale velmi dobrý tým a pracoval tvrdě celých čtyřicet minut. My jsme v urrčitých fázích nedělali to co jsme měli,“ poznamenal trenér hostů Keneth Scalabroni. Jeho protějšek Pavel Budínský dodal: „Chtěl bych poděkovat svým hráčům za vítězství a složit USK kredit za předvedený výkon. Zpočátku jsme špatně bránili a nezapojovali hlavu. Nejvíc mě potěšilo, že ve fázi kdy jsme byli dole, tak jsme nebyli flustrovaní ale naopak to hráče nabudilo k lepším výkonuu.“
Čtvrtiny: 22:28, 19:14, 24:19, 19:12. Trojky 7:4. Fauly 18:18. Před 870 diváků, řídili Zachara, Galjda, Baudyš.
BK Děčín: Hatcher 27, Sanders 21, P. Houška 14, Pištecký 8, Pomikálek 4, Douša 2, Landa 2, J. Houška 2, Soukup 2, Alič 2. Za hosty nejvíce: Hruban 17, Vyoral 14, Klimeš a Bjegovič po 11.