Úřadující vicemistři věří, že v páteční domácí bitvě 13. kola NBL „vysokoškolský komplex“ konečně zlomí. „S USK Praha jsme letos již dvakrát prohráli, takže je zřejmé, že máme zvýšenou motivaci tento duel vyhrát,“ přiznal trenér děčínského ARMEXU Pavel Budínský.

Pražané podle něj mají vyvážený tým, ve kterém se prosazují nejen zahraniční akvizice, ale i čeští hráči. „Důkazem budiž Michal Mareš, který nám v pohárovém utkání nasázel 38 bodů! Proto se musíme skutečně dobře připravit na všechny silné stránky Sov. Soutěž je abnormálně vyrovnaná, každý tým hájí svoji palubovku zuby nehty, takže o to samé půjde nám i v tomto pátečním utkání.“

V prvním utkání prohrál Děčín na Folimance 74:82. Před měsícem se oba soupeři potkali na severu Čech v rámci poháru a Válečníci znovu neuspěli (77:83). V pátek 15. prosince budou mít třetí šanci.

„S celkem USK Praha máme letos prozatím negativní bilanci, a to přesto, že je to velmi mladý tým nastupující v menším počtu hráčů. Nesmíme tedy nic podcenit a mít dobře nastavenou hlavu. Tento zápas bude pro nás důležitý i proto, že se s týmem Sov střetneme šest dní poté v odvetě Českém poháru,“ připomněl křídelník Děčína Filip Kroutil.

Utkání začne v 18 hodin.