Na co jste se po vítězství nad Novým Jičínem od 19. prosince zaměřili?

Poslední týden v loňském kalendářním roce, přesně od 27. do 31. prosince, jsme měli hlavní kondiční blok, snažili jsme se udržet fyzicky, zaměřili se na kvalitní tréninky. Vánoční svátky nám posloužili k tomu, aby si kluci trochu od basketbalu odpočinuli. Máme za sebou období, kdy jsme nehráli zápasy NBL, snažili jsme se doléčit různé zdravotní šrámy a zranění.

Jak se vám to podařilo?

Soukup měl problémy s kolenem, jemu by měl kratší odpočinek a individuální režim pomoci. V pondělí byl na vyšetření u odborníka v Praze, dostával nějaké injekce, problém se týká čéšky. Snad bude vše v pořádku a do soboty bude připraven.

Nalomenou kůstku na ruce má křídelník Pištěcký, jak je na tom momentálně on?

Stále má na ruce sádru, ale za dva týdny se začne připravovat s týmem. Momentálně trénuje, ale pochopitelně má jistá omezení.

Ostatní hráči jsou v pořádku?

Naštěstí ano. S týmem se od pondělí podle plánu připravují rovněž oba američtí hráči. K týmu se připojil Sanders i Hatcher, který byl krátce doma v zámoří.

Už v sobotu hrajete utkání 16. kola NBL v Kolíně…

Víme, že to tam nebude jednoduché. Kolín zkouší nového amerického křídelníka Richarda Fielda, který pro nás bude trochu neznámým hráčem. Doma hraje dobře, bude se chtít vytáhnout a stejně jako naši další lednoví soupeři se bude chtít probojovat do lepší poloviny tabulky, aby hrál po základní části ligy skupinu A 1.

Po duelu v Kolíně vás čeká jediný lednový domácí zápas proti NH Ostrava, který byl kvůli televiznímu přenosu přesunut na čtvrtek 13. ledna od 18 hodin. Pak jedete do Plzně a do Brna. Často budete cestovat za soupeři. S jakým bodovým ziskem budete spokojen?

Pochopitelně chceme co nejvíce zápasů vyhrát a navázat na úspěšnou sérii, kterou jsme před vánočními svátky měli. Čekají nás kvalitní soupeři, zajímavé zápasy, což je pro fanoušky basketbalu ta nejlepší pozvánka. Uvidíme, co s námi i našimi soupeři udělala herní přestávka. Bude důležité se rychle dostat do zápasového rytmu. Sezonu jsme rozehráli dobře, neradi bychom si ji pokazili.