„Musíme se jednoduše fyzicky i mentálně zmobilizovat. Do zápasu musíme dát veškerou energii, která nám po náročném víkendovém klání ve Final Four v Novém Jičíně zbyla,“ řekl pro klubový web děčínský trenér Pavel Budínský, jehož svěřenci o víkendu těsně podlehli Opavě (78:82) a Olomoucku (78:86).

Kouč ví, že jeho tým není v ideálním rozpoložení. „Ano, není to jednoduché být v kolotoči těžkých utkání, která navíc prohrajete, ale je potřeba se oprostit od negativních postojů a reakcí na současné výsledky, ale naopak se zdravě naštvat a ukázat srdce, charakter a vůli děčínského Válečníka,“ dodal Budínský.

„Geiger, Keely, Roby – to je to hlavní nebezpečí Brna v útoku. I přesto, že jsme v posledních čtyřech zápasech odešli jako poražení, náš cíl nemůže být jiný, než urvat vítězství,“ odhodlaně prohlásil zkušený děčínský pivot Jakub Krakovič.

Ústečtí basketbalisté po vyřazení z evropského Alpsko-adriatického poháru hostí v NBL v hale Slunety na Klíši ve středu od 18:00 Olomoucko. Chtějí navázat na skvělé výkony z derby bitev.