„Svitavy? Nový titulární partner, hned polovina týmu zahraniční hráči, větší ambice a cíle. To jsou na začátku nové sezony Svitavy. Určitě to bude zajímavý duel, ve kterém domácí budou sázet na individuální kvalitu především v útočné fázi. Jakým způsobem to eliminujeme ukáže až samotné utkání, ale pokud chceme uspět, musíme se jednoznačně opřít o agresivní a důraznou obranu," řekl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín, s tím, že by bylo dobré se v útoku vyvarovat zbytečných ztrát.

„Chceme navázat na domácí výhru s Opavou a předvést kvalitní výkon," doplnil děčínský 27letý křídelník Lukáš Bažant.

Ústecká parta hraje domácí duel 7. kola NBL s Ostravou ve středu (od 18:00).

Svitavy za sebou mají letní zemětřesení v kádru

Tým v minulé sezoně osmých Svitav prošel během letní pauzy řadou změn, kabinu postihlo doslova zemětřesení.

Odešli borci Riley Barker, Nicchaeus Doaks, Jahmal Jones, Evan Bruinsma, Milan Jaroš a Radek Jurka,. Opačným směrem naopak přišlo hned pět Američanů a jeden Chorvat, čímž se Tuři stali celkem s nejpočetnější cizineckou enklávou.

Novými hráči jsou DeAndre Mays (USA, rozehrávač, 188 cm), Willie Bannister (USA, rozehrávač, 180 cm), Jere Vučica (Chorvatsko, křídlo, power forward, 206 cm), Hunter Mickelson (USA, power forward, centr, 208 cm), Ethan Jacobs (USA, power forward, centr, 211 cm) a Brett Roseboro (USA, power forward, centr, 208 cm), který loni hrál za Prostějov.