Série tří výher v řadě vrací Válečníkům na scéně Národní basketbalové ligy respekt a postavení mezi elitou. Bilance pět výher a dvě porážky stačí na třetí místo.

„Tři výhry nám pomohly, ale dvakrát jsme hráli doma, nepřeceňoval bych to,“ říká v rozhovoru pro Deník Lukáš Houser, generální manažer BK Armex Děčín.

Kde se v omlazeném týmu vzal v posledních čtrnácti dnech zlom, že začal takhle šlapat?
Já tam žádný zlom nevidím. Ano, pár venkovních zápasů se nám na začátku sezony nepovedlo, ale nehráli jsme špatně.

Můžete říct, že si po létě poněkud přestavěné mužstvo už sedá a vazby fungují?
Týmu věříme, ale sezona bude dlouhá a na hodnocení je čas. Teď nás čeká těžký soupeř Opava.

Může týmu psychicky pomoci nečekaná výhra z Pardubic nebo zvládnutá sobotní koncovka s pražskými vysokoškoláky?
Za výhry jsme rádi, ta z Pardubic se určitě počítá. A máme radost i z úspěchu nad USK, který nás v minulé sezoně doma dvakrát těsně porazil, a je to soupeř, který nám asi nesedí. Zápas jsme navíc zvládli i se špatnou střelbou (pozn.: trojky 3/25).

Jak hodnotíte cizince, křídelníka Lamba Autreye a pivota Klintona Carlsona, kteří dominují klubovým statistikám v počtu průměrně nastřílených bodů, doskocích i užitečnosti?
Jsme s nimi spokojeni. Věděli jsme, do čeho jdeme. Lamb je lídr, Klinton přináší energii, kterou jsme od něho očekávali. Nechci je přechválit, logicky i oni budou mít slabší chvilky.

Čím se NBL letos vyznačuje?
Tradičně poodskočený je opět Nymburk, ale jinak je liga zase vyrovnanější. Každý od druhého třetího místa může porazit nebo ztratit s každým. O osmičku bude velký boj. Až do konce.