„Jedeme tam s bojovnou náladou zahrát si s nejlepším týmem v republice. A také s pěti výhrami v řadě. Určitě nebudeme mít co ztratit a můžeme jen překvapit, což je také naším cílem. Sezóna vrcholí a každý zápas nás může herně připravit do play-off, což o tomto duelu platí dvojnásob,“ připomněl asistent děčínského trenéra Jakub Houška.

Nymburský klub samozřejmě vnímá, že tým může ovlivnit nový trenér Tomáš Grepl. „Děčín je teď jiný tým, než byl při našem posledním zápase, protože každý trenér si přináší své věci a své nápady a svou filozofii. Oba zápasy pod novým trenérem jim vyšly, i když to pro ně měly být těžké zápasy. Vyhráli nad Svitavami a Olomouckem, jemuž zastavili silný útok. Takže je třeba si na ně dát pozor. Pro nás může být výhoda, že si oni stále ještě zvykají na nový systém. Takže pro ně by mělo být těžší vypořádat se změnou, než pro nás se na ně připravit,” řekl asistent trenéra Nymburka Aleksander Sekulič.

Válečníci mají aktuálně stejnou bilanci jako třetí Olomoucko a čtvrté Pardubice. Případná výhra by jim hodně posílila šance na konečné třetí místo před play-off. Ale ani to čtvrté není k zahození. „Nymburk je skvělý, dosud neporažený tým, tím spíš se musíme soustředit na náš přístup. Doufáme, že dorazí i pár našich fanoušků, na venkovních utkáních nám to vždy dodá ještě větší motivaci a pomáhá hrát lépe,“ připomněl děčínský basketbalista Klint Carlson.

Utkání se hraje v sobotu od 18 hodin.