„Za vybojované vítězství proti USK jsme moc rádi. Utkání mělo tradiční scénář a průběh jako většina našich vzájemných zápasů,“ přiznal děčínský trenér Pavel Budínský.

Válečníci přitom utkání rozehráli dobře, první dvě čtvrtiny vyhráli a v poločase vedli o sedm bodů. „Měli jsme výborný úvod a hráli to, co jsme chtěli. Ale pak přišel zlom,“ podotkl Budínský.

Třetí dějství totiž USK vyhrál 24:17 a do poslední části hry se šlo za vyrovnaného stavu 53:53. „USK se vrátil do hry a tím, že se mu rozehráli někteří hráči. Především pak ve druhém poločase, kde se bojovalo o každou pozici i míč. Chyběla nám jedna vlastnost, a tou byla přesnost, především pak při střelbě z tříbodové linie, kdy jsme proměnili jen tři z pětadvaceti pokusů. Ale bojovali jsme, máme víc doskoků i asistencí,“ zdůraznil Budínský.

Utkání se zlomilo za stavu 65:65. Za tři body trefil Carlson, který vzápětí doskočil nepřesnou střelu Mareše a získal doskok i po pokusu Applebyho. To už zbývaly do konce jen desítky vteřin a hosté museli faulovat. Bohužel, Carlson ani Landa své šestky neproměnili, ale soupeř toho nevyužil a po útočném doskoku Šišky se Válečníci mohli radovat z těsné výhry.

„Gratuluji trenéru Budínskému a jeho týmu k zasloužené výhře. Hrálo se v krásné atmosféře a domácí měli výborný začátek, což pro nás bylo těžké. Náš mladý tým musí na toto reagovat rychleji, a nikoliv po pěti, šesti minutách. V koncovce rozhodovaly detaily, úspěšná střela Děčína a jeho doskoky,“ shrnul vše kouč USK Praha Dino Repeša.

Domácím hrdinou se stal Klint Carlson. V závěru právě on rozhodl, navíc byl se 16 body nejlepším děčínským střelcem. „Spoluhráči mi věří a cítím jejich důvěru, takže vím, že střelu mohu vzít. Někdy vystřelím za tři, někdy raději naznačím a najedu pod koš. To podle posouzení situace. Tentokrát jsem se rozhodl zvednout trojku a padlo to tam. Je to skvělý pocit, že to vedlo k naší výhře," radoval se.

BK ARMEX Děčín – USK Praha 68:65 (18:12, 36:29, 53:53)

Nejvíce bodů: Carlson 16, Grunt 11, Šiška 8, Krakovič 7 – Appleby 20, Vukosavljevič 13, Mareš 10, Whack 8.

Střelba za 2 bod2/36:18/34, za 3 body 3/25:6/24, TH 15/24:11/15. Doskoky 41:33 (útočné 12:7), asistence 16:3, ztráty 11:9, fauly 20:21. Diváci: 820.