„Jsme rádi za vítězství v tomto utkání, které nebylo příliš pohledné a z naší strany to bylo těžkopádné. Nicméně výhra se počítá,“ řekl po utkání děčínský lodivod Pavel Budínský, pro jehož mužstvo to byla první venkovní výhra po šesti týdnech.

Ve středečním předehrávaném utkání 21. kola Mattoni NBL se od začátku hrálo podle severočeských not, v poločase byl náskok hostí však „jen“ desetibodový. Po přestávce oba týmy střelecky polevily, domácí hráči o něco víc a soupeř si tak mohl vypracovat klíčový náskok. „Nebyl to střelecký festival a hlavně ve třetí čtvrtině ani podívaná pro diváky. Nám se venku střelecky příliš nedaří a soupeř nám nedal tolik šancí ke skórování. My jsme se na každý koš dost nadřeli. Naštěstí pro nás jsme měli v utkání dva úseky, kdy jsme se trošku ve skóre utrhli a uklidnili jsme se. Zápas se ale dohrával až do konce a patnáctibodový rozdíl asi odpovídá vývoji hry. Naše výhra je zasloužená,“ bilancoval Budínský na klubovém webu Lokomotivy.

Plzeňský trenér Dominik Feštr, kterému chyběly opory Frána a Říha, přiznal, že jeho tým nemá na to, aby produkoval ofenzivní basketbal. „Duel příliš basketbalové krásy nepobral, ale my musíme pokračovat v naší úporné a bojovné hře, jinak šanci na výhru nebudeme mít. Na vysloveně ofenzivní hru nemáme vhodné typy hráčů. V utkání se nám to vyplatilo, ale výsledek mohl být ještě lepší. Bohužel jsme si opět situaci v útoku a přípravy střelby hodně komplikovali. Je to trápení, chybí nám větší pohyb a snaha hráčů dát koš. Na tom musíme stále pracovat. “

Do konce roku Děčín ještě čeká sobotní zápas ve Svitavách a poté se představí dvakrát doma. Ve středu 21. prosince proti Opavě a v pátek 30. prosince proti Levicím.

Plzeň - Děčín 52:67 (13:18, 29:39, 38:50)
Nejvíce bodů:
Tóth 12, Honomichl 9, Kozlík 6 - Alič 15, P. Houška 13, Stria 9, Pomikálek a Sanders po 8. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Karásek. Trestné hody: 17/11 - 10/7. Fauly: 18:20. Trojky: 1:4.