Parádní bojovný výkon režírovaný taktovkou 36letého amerického rozehrávače Levella Sanderse, jenž za necelých 28 minut na palubovce do osobních statistik zapsal 22 bodů, 6 doskoků, 4 asistence a 9 získaných faulů, přinesl Válečníkům ovoce. Jinak řečeno – druhé semifinále Mattoni Národní basketbalové ligy děčínská parta před vyprodanou halou zvládla, vyhrála 78:74 a v sérii srovnala krok na jedna jedna na zápasy. Zápas číslo tři se hraje v úterý po poledni v Prostějově, další jistotou je, že se minimálně ještě jednou bude hrát i na severu Čech.„Zvládli jsme to, je to 1:1 na zápasy. Chtěli jsme hlavně pro naše fanoušky, aby se ještě minimálně jedno utkání hrálo u nás. A to je právě největší odměna pro kluky, protože si ve druhém utkání hrábli na dno a bojovali, seč jim síly stačily," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

„V zápase číslo dvě byli domácí lepší. Na začátku zcela určitě. My jsme se dlouho probouzeli, a to nás asi stálo jakýsi klid. Nedařilo se nám střelecky tak jako v prvním zápase, a to nás trápilo. Ve druhé půlce jsme se zvedli, ale stejně jsme neuhlídali Sanderse," uvedl pro web děčínského klubu Zbyněk Choleva, trenér BK Prostějov.

Vedle nejužitečnějšího hráče zápasu Sanderse zaujal vítězný tým nasazením a bojovností. „Kdo přišel do děčínské haly, tak viděl změnu našeho projevu. Jak výsledek, tak hra z prvního utkání nás donutila nastoupit s jinou koncentrací a energií," potvrdil Budínský.

Děčín vedl v úvodu 12:0, hosté dali první koš až v 8. minutě, avšak zápas se líbil moc. „Musím říct, že celkově to bylo opravdu pokoukání," dodal trenér BK Děčín.

Vedení klubu pořádají pro fanoušky za 450 korun na úterý na Hanou zájezd. Přihlášky bere do dnešního poledne.

MNBL, semifinále:

UŽ SE HRÁLO:

Prostějov – Děčín ⋌93:60

Děčín – Prostějov ⋌78:74

BUDE SE HRÁT:

ÚT 8. 5. Prostějov – Děčín ⋌13:00

PÁ 11.5. Děčín – Prostějov ⋌18:00

ÚT 15.5. Prostějov – Děčín ⋌18:00