Mohlo by také dojít na rozjezd basketbalové nejvyšší soutěže. Nyní se zatím hledají cesty, za jakých podmínek by se tak stalo. „My jsme hlavně rádi, že můžeme konečně trénovat v hale. To je fajn. Co se týče hraní, tak je tam zatím podmínka pravidelného testování. Pro všechny basketbalové kluby by to bylo velmi finančně náročné. Vše se tedy bude teprve řešit. Ve středu se sejde představenstvo Asociace ligových klubů, ve čtvrtek bude on-line schůzka členské ALK,“ řekl generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

První trénink v hale by si tak klub ze severu Čech mohl odbít ve středu dopoledne.

Je tak jasné, že pokud by se musely všechny týmy testovat, musela by přijít finanční výpomoc. Například z České basketbalové federace. „Nechci nic dopředu říkat. Hledáme cesty, aby se mohla liga rozjet. Chytřejší budeme ve čtvrtek. A jestli se ta cesta najde? To je otázka,“ pokrčil rameny.

Podle generálního manažera Válečníků by se v případě, že by kluby splnily dané hygienické podmínky, mohlo začít hrát už v sobotu 14. listopadu.

Děčínští basketbalisté prožívají zatím velmi zvláštní ročník. Zatím stihli sehrát pouze tři ligové zápasy, program tak budou mít hodně nahuštěný. „Je to komplikovaná sezóna. Mě to moc mrzí, ale musíme se prostě přizpůsobit. Je potřeba současnou situaci respektovat. Děláme vše, aby se zase začalo hrát. Víme, že než vítězství a porážky je teď přednější zdraví. Na druhou stranu je profi sport pro hromadu lidí obživou. Je to složité období, ale musíme ho nějak překonat,“ zdůraznil.

K utahování finančního opasku v Děčíně zatím, tak jako na jaře, nedošlo. „To byla jiná situace, soutěž se vůbec nedohrála. Teď pracujeme s tím, že chceme soutěž dohrát. Takže finančně jednoduše řečeno zůstáváme na svém. Samozřejmě se ale může stát cokoliv,“ dodal Lukáš Houser.