„Ano, chceme vyladit formu a zapojit do rotace další hráče. Výsledky pro nás proto teď nebudou na prvním místě,“ nastínil strategii pro nejbližší dny Pavel Budínský, trenér BK Děčín.

Poslední ligový zápas jste odehráli v úterý v Opavě, zvítězili jste 77:72. Jak výkon týmu hodnotíte?

Z našeho pohledu to bylo dobré utkání, třebaže ne všichni hráči podali optimální výkon. Chtěli jsme vyhrát a zapojit do rotace další hráče. Obě věci nám vyšly. Radost nám může kazit pouze fakt, že jsme utkání zdramatizovali.

Z jakého důvodu?

Vedli jsme o 20 bodů a já chtěl dát prostor hráčům, kteří nejsou tolik vytížení. Ti ale špatně četli hru a nechali se opavským publikem zbláznit.

O víkendu jste podlehli o deset bodů v Novém Jičíně (74:84) a i po porážce jste tým chválil.

Ano, tam jsme odehráli proti prvnímu týmu tabulky skvělé utkání. Vzhledem k absenci Mulligana, Jakuba Houšky a Balíka nás někteří odborníci pasovali do role jasného outsidera a my jsme tam dokázali sehrát vyrovnanou partii. Domácí rozhodli až v závěru.

Co v posledních čtyřech minutách o vítězství Nového Jičína rozhodlo?

Vyfaulovali se nám podkošoví hráči Miroslav Soukup a Pavel Houška. Soupeř nás pak na pozici pivotů přehrál, měl tam větší kvalitu.

Už je jisté, že se ve čtvrtfinále poměříte s ambiciózními Pardubicemi…

Už je to tak. I kdyby ony vše prohrály a my neztratili ani bod, tak rozhodují vzájemné zápasy. My jsme horší o skóre, je jasné, že do play off půjdeme z pátého místa.

V základní části ještě jedete do Poděbrad, hostíte Ostravu a končíte na palubovce Vyšehradu. S jakými záměry do těchto duelů půjdete?

V první řadě chceme doléčit šrámy. Mulligen má naražený klub na noze, Balíka trápí rameno a Jakub Houška po dlouhé pauze teprve postupně dohání tréninkové manko. Chceme se herně připravit na play off a zapojit další hráče jako Pomikálka, Žampacha či Maříka. Musí si však šanci zasloužit a ukázat kvalitu.