Pro fanoušky jsou to pozitivní zprávy. Děčín natáhl výhrou v Pardubicích (67:65) v 10. kole Národní basketbalové ligy sérii výher na osm a zůstává lídrem nejvyšší soutěže, třetí vítězství si připsalo Ústí nad Labem, které udolalo Jindřichův Hradec (95:84) a v tabulce je deváté.

Parta děčínských Válečníků šlágr NBL zvládla. Výhra z Pardubic, které předtím senzačně porazily mistrovský Nymburk, se počítá!
„Rozhodovalo se ve druhém poločase. My jsme vyhráli obranou a naším entuziasmem, začali jsme lépe bránit. V první půli jsme byli hrozně zmatení, ale ve druhém poločase jsme se zlepšili a dokázali jsme zápas otočit. Dnešní defenzivní zápas trochu připomíná play-off," řekl šťastný Luboš Stria, agilní křídlo BK Armex Děčín.

„I v kontextu toho, že Pardubice porazily Nymburk, si vezeme cennou výhru," potvrdil děčínský trenér Pavel Budínský.
O utkání na oficiálním klubovém webu prohlásil, že mělo veliké parametry. Co o těsné výhře podle zkušeného kouče rozhodovalo? „Vyhráli jsme díky našim klasickým zbraním, což je naše buldočí houževnatost, v kterou jsme věřili po celou dobu utkání. Ačkoliv jsme ztráceli několik bodů, tak jsme byli schopni utkání otočit."

Pardubice utrpěly teprve třetí prohru v sezoně. „Rozhodlo se o ní ve druhé půli, kdy jsme svými chybami nechali Luboše Striu dát dvě otevřené pozice. Jde o mentální chyby, nazval bych to špatnou komunikací. Druhý moment, který ovlivnil koncovku, byl pick-and-roll s Vyoralem v závěru utkání. Nebyli jsme tolik aktivní, dovolili jsme hráčům, jako je Vyoral a Šiška, nabrat rychlost, a to je jejich největší přednost," řekl pardubický trenér Dušan Bohunický.

Sluneta se dokázala zvednout po prohraném derby v Děčíně a doma zabrala. „Vítězství si ohromně vážím, bylo to zejména z hlediska psychiky pro oba týmy důležité utkání. Třetí výhra v sezoně nám dá určitý klid do další práce. Opět jsme měli ty naše výkyvy – dvě tři vynikající minutky a pak úsek, kdy děláme neuvěřitelné chyby, ztráty. Rozhodl náš kolektivní výkon, což ukazuje i 22 asistencí. Myslím, že jsme nějaký potenciál naznačili," konstatoval spokojený ústecký trenér Martin Stavěl.
„Neodehráli jsme špatnou partii, ale několik hluchých míst nás stálo lepší výsledek. Ústí výhru vydřelo, my jsme se snažili zápas zdramatizovat, ale rozdíl deseti bodů se pak ukázal jako klíčový. Předvedli jsme zlepšený výkon," uvedl Karel Forejt, kouč posledního Jindřichova Hradce.