„Nabídka byla korektní, transparentní, jednání rychlé,“ řekl 36letý kouč, jenž zároveň zdárně působí u české mužské reprezentace. Na klubové scéně patří mezi jeho největší úspěch třetí místo v NBL právě s Děčínem (2009) či postup s Chomutovem (2003) mezi tuzemskou elitu.

Co můžete k prodloužení smlouvy, která měla vypršet v létě, říci?

Děčín měl zájem, já měl zájem. Asi každý ví, jaký vztah ke klubu i Děčínu mám, proto jsem se dlouho nerozmýšlel.

Jak dlouho jste váhal?

Dali jsme si jen pár dní. Bylo pro mě zásadní, že můžu rovněž působit u národního týmu. Angažmá na klubové a reprezentační úrovni je v harmonii a to pro mě bylo hodně důležité. Neměl jsem důvod něco měnit.

Vše nasvědčuje tomu, že budete v Děčíně devět let, to je na české poměry extrémně dlouhá doba…

Tak je to dlouho, ale ve světě jsou trenéři v jednom klubu třeba dvacet let i déle. Je to důkaz naší dlouhodobé koncepční práce, vzájemného respektu. Svým způsobem je to i ocenění mojí práce.

Nechci být netaktní, ale kolik bylo dalších zájemců?

To nechci moc komentovat, nerad bych dával prostor k nějakým zbytečným spekulacím. Vždy k nějakým kontaktům dojde, ale vždy je to otázka dalších jednání. Já pokračuji v Děčíně, vím, co zde mohu čekat, oni vědí, co mohou čekat ode mě. Je tady v týmu několik stálých pilířů, jež jsou zde také dlouho.

Jakou máte pro nadcházející sezonu motivaci?

Určitě velkou. Chceme pokračovat v koncepční práci, vychovávat další hráče, celé to posunout zase výš.

Jak to vidím já…

„Po krátkém jednání jsme se s trenérem dohodli na prodloužení smlouvy až do léta 2013. Nabídli jsme mu další práci kvůli výsledkům, ale také díky způsobu práce, s níž je vedení spokojeno…“ Lukáš Houser manažer BK Děčín.