V posledních třech vzájemných zápasech děčínští Válečníci odhodlané Pardubice třikrát porazili, pokud se jim to podaří i v dnešním druhém čtvrtfinále play off Národní basketbalové ligy, budou medaili a postupu mezi elitní čtyřku opravdu blízko. „Ano, pokud vyhrajeme, opravdu budeme blíž. Ale předpokládáme, že soupeř udělá vše, aby srovnal krok," řekl v rozhovoru pro Deník 39letý trenér BK Děčín Pavel Budínský.

Série v 1. kole play off se hraje na tři výhry. Děčín první zápas vyhrál 101:89, druhý se koná v pardubické hale Na Dukle dnes od 18:00.

Oproti zvyklostem se nebude hrát v hokejové aréně, ale v malé hale Dukly. Je to pro vás nevýhoda?
Tahle otázka nás také napadla. Pardubice jsou na halu zvyklí, trénují tam, my jsme v ní dříve rovněž hrávali, ale poslední tři čtyři roky jsme v ní nebyli. Počítáme s tím, že bude vyprodáno. Bouřlivou atmosféru vytvoří 800 domácích a autobus našich diváků. Na to jsme zvyklí.

Naznačil jste, že očekáváte vzdorujícího soka…
Přesně. Počítáme s tím, že Pardubice dají do zápasu hodně energie, že na nás nastoupí a hned od začátku si budou chtít vytvořit tlak.

Jak na to budete reagovat?
Chceme navázat na první zápas, kdy jsme podali solidní vyvážený výkon na obranné i útočné polovině. Musíme být obezřetní, trpěliví, pokud se nám všechny tyto záměry podaří naplnit, nejsme bez šance na výhru. Věřím, že to naši hráči, kteří mají z play off hodně zkušeností, alespoň ti ze základní sestavy, zvládnou.

Velký přehled potvrzuje americký rozehrávač Levell Sanders, který zaznamenal v prvním čtvrtfinále proti Pardubicím 23 bodů…
Ell opět prokázal, že se na klíčovou část sezony dovede připravit, dokáže si na play off nastavit hlavu. Ostatně podobný trend prokazuje, ač je mu už 37 let, roky. Dobře hrál ve skupině A1 a pokračuje dál.

Chybět naopak bude pivot Robert Landa. Jak dlouho?
Je po operaci záprstní kůstky na levé ruce, optimistická prognóza doby léčení jsou čtyři týdny, normálně však trvá šest. Do čtvrtfinále nezasáhne.

Děčín vs. Pardubice:

PLAY OFF:

19. 4. Děčín – Pardubice 101:89
23. 4. Pardubice – Děčín 2. záp.
26. 4. Děčín – Pardubice 3. záp.
30. 4. Pardubice – Děčín 4. záp.
3. 5. Děčín – Pardubice 5. záp.

SEZONA 1012/13:

3. 4. Děčín – Pardubice 89:73
2. 3. Pardubice – Děčín 68:85
9. 1. Pardubice – Děčín 83:72
8. 12. Děčín – Pardubice 75:82