Nejenže se basketbalovému Děčínu zúžil tok financí, klub v letošní sezoně zchudl i o jednu medaili. Válečníci totiž neobhájili pohárové stříbro. Může za to Ostrava, která Děčín vyřadila ve čtvrtfinále Final Eight. O to větší touha teď jistě požene Severočechy za uhájením bronzových medailí v lize.Navzdory řadě překážek, které jim osud mrštil pod nohy ať už v podobě odlivu hvězd, finančních problémů a s nimi spojené snižování odměn či zranění klíčových opor, se Děčín prokousal do skupiny A1 a s předstihem si tak zajistil boje v play off. A dokonce jako jediný tým v lize dokázal porazit Nymburk!

„Přes všechny turbulence, které se od konce loňské sezony až po skončení základní části v našem klubu udály, je hezké být opět součástí A1. Za postup mezi nejlepších šest jsem moc rád. Při boji o elitní skupinu nás zdobily hlavně tři faktory: soudržnost, morálka a charakter," říká na klubovém portálu trenér Děčína Pavel Budínský, který na severu Čech koučuje už devátou sezonu a i přes všechny trable prodloužil s klubem kontrakt až do roku 2016.

Děčín se kvůli nešťastné souhře událostí trápil, ale hlavní cíl splnil a v nadstavbě může pracovat na vylepšení šestého místa. „Domnívám se, že nebýt těchto problémů, získali bychom vícero vítězství," uvažuje nahlas Budínský, který měl kompletní tým jen v devíti případech. Ani v boji o nejvýhodnější pozici pro play off nebude Děčín v plné síle, když znovu přišel o kapitána Jakuba Houšku, který musí na operaci kolena. „Achillova pata týmu je smůla, která se nám z hlediska zdraví lepí na paty od začátku sezony," poznamenává Budínský, který volá po posílení týmu. „Odchodem Petera Sedmáka a zraněním Jakuba Houšky je naše podkošová sestava nejzranitelnějším místem naší sestavy. Proto doufám, že vedení klubu na tuto skutečnost rychle a pružně zareaguje a přivede posilu pod koš."