„Vrchličák“ v soutěži ještě neokusil hořkost porážky a po neskutečném dramatu proti ZŠ K. Tyla z Písku postoupil do velkého finále, kam se probojovaly čtyři nejlepší celky.

„Velké finále je opravdu událost, kde je nač se těšit. Ještě o to větší radost je, že se toto finále uskuteční v Děčíně. Finále je přenášené i televizí a děti se stanou takovými celebritami NBA, což zažili již bezprostředně po utkání proti Písku, když prožili své první focení u profi fotografa,“ řekl trenér Jakub Houška, kterému pomáhá Miroslav Soukup. Houška má v týmu syna Marka, který patří k týmovým lídrům.

Finále se navíc bude hrát v Děčíně, na programu je 29. listopadu. „Pojďte nás podpořit, budeme to potřebovat," dodal Houška. 

Pro Děčín, kde je basketbal hodně populární, jde o první postup do velkého finále stejně jako pro další basketbalové město Nymburk. Poprvé se mezi čtyři nejlepší školy dostala i opavská ZŠ Boženy Němcové, která bude chtít vylepšit umístění jiné Opavské školy základky (Englišova), ta skončila na čtvrtém místě při premiérovém ročníku v roce 2016.
 
Pouze Brandýs tak obhájil loňský postup do finále, ve kterém se nakonec musel spokojit se stříbrnou pozicí. Dokáže tentokráte zaútočit na prsteny pro šampiony Jr. NBA, nebo uspěje někdo z ostatních tří vyzyvatelů?