"Stálo nás to hodně sil. Já osobně jsem hodně vyšťavený. Ale je to play-off, do dalšího zápasu zasetu sílu musíme nabrat," říkal po zápase děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.

Válečníci byli od začátku mírně napřed. V poločase vedli o šest bodů, ten samý náskok si drželi před posledním dějstvím. "Dnes jsme nehráli špatně, věřili jsme si," pravil prostějovský Lukáš Palyza. Ten mimochodem nastřílel 26 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

V poslední čtvrtině ale Válečníci o svůj náskok přišli. Závěr však bojovností a vůli doslova urvali. "Měli jsme tam pár špatných momentů. Ale není důvod věšet hlavu," má jasno Palyza.

"Proč takové drama? Rozhodně to nebylo schválně. Šli jsme do toho se stejným nasazením. Ale Prostějov se chytl střelecky. Naštěstí ten konec patřil nám," oddechl si Šiška.

Semifinále se stěhuje do Prostějova. V něm Orli musí vyhrát. Jinak přijdou o možnost zahrát si o mistrovský titul. "Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a soustředit se na neděli. Budeme hrát doma, musíme být ten svěžejší a rychlejší tým. Věřím, že vyrovnáme a pak si to v Děčíně rozdáme o postup," má jasno Palyza.

"Teď je na řadě Prostějov, který bude chtít doma vyhrát. Může být pod větším tlakem. Na druhou stranu má zkušené hráče jako Slezák, Marko, nebo Palyza. Rozhodně to budou chtít dotáhnout do pátého utkání," myslí si děčínský trenér Pavel Budínský.

BK ARMEX Děčín - Ariete Prostějov 72:69 (15:14, 34:28, 51:45)

Nejvíce bodů: Vyoral 16, Jelínek 15, Šiška 14, Bažant 9 – Palyza 26, Roseboro 14, Marko a Slezák po 8. Stav série: 2:1.