Válečníci šli přitom do zápasu v oslabené sestavě. Na palubovce chyběl kapitán Jakub Krakovič (laboruje se zraněným kolenem) a také Lamb Autrey (svalový problém).

Do zápasu lépe vstoupil Graz, který vyhrál první čtvrtinu 26:24, obrat přišel hned v následující fázi utkání. Druhou čtvrtku ovládl Děčín 30:19, v poločase si tak hýčkal devítibodový náskok.

Do poslední části hry šli Válečníci s jedenáctibodovým náskokem. Ačkoliv závěrečnou čtvrtinu prohráli, vítězství jim domácí nevzali.

Severočeši tak mají bilanci čtyř vítězství a jedné porážky, přesto ještě nemají postup jistý. Ve středu hrají od 18.30 na půdě maďarského Körmendu.

Union Basket Sport Club Graz – BK ARMEX Děčín 85:91 (26:24, 45:54, 62:73)

Nejvíce bodů: Maresch 22, Nikolič 19, Turman 16 – Ježek 19, Pomikálek, Žikla a Carlson 13.