Severočeši předčili domácí Tury v útoku, jen pět bodů jim chybělo k magické stovce. Poslední čtvrtina nabídla dramatickou bitvu, kdy Válečníci postupně přišli o dvouciferný náskok a Svitavy díky dvěma trojkám Marka snížily na 75:78. Ovšem hosté se nesložili, naopak potrestali domácí chyby a dovedli zápas do vítězného konce.

"Máme radost z výhry, i včera jsme hráli dobře. Pro nás je to hodně cenná výhra, tentokráte jsme celý zápas hráli na sto procent. Svitavám nechutná naše obrana, věřím, že v domácím prostředí budeme hrát ještě lépe," pochvaloval si Robert Landa, autor čtrnácti děčínských bodů. 

Poslední minuty byly ve Svitavách hodně nervózní, za Děčín zápas kvůli velkému počtu faulů nedohráli Ježek s Krakovičem, domácí Marko pak skončil s krvavým zraněním nad pravým okem. Z palubovky pak byli vykázáni domácí Slezák a hostující Feštr. V pátek a v sobotu se tak máme v Děčíně na co těšit!

"Nebyli jsme schopni ubránit útoky Děčína. A ten to trestal, nechávali jsme volné jejich střelce. Když jsme to stáhli za tři body, vyrobili jsme úplně zbytečné chyby. A soupeř to potrestal. V Děčíně to bude o hodně tvrdší, ale myslím si, že tam můžeme dvakrát vyhrát," zdůraznil domácí pivot Luboš Kovář. 

Bodovým tahounem Děčín a nejlepším střelcem duelu byl Lamb Autrey, který domácím nasázel 29 bodů.

Další zápas je na programu v pátek 10. května od 18 hodin v děčínském ARMEX Sportcentru.

Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 84:95 (21:24, 45:51, 63:73)

Nejvíce bodů: Obrien 20, Slezák 15, Marko a Aiken 14 - Autrey 29, Carlson 23, Pomikálek 16. Stav série: 1:1.