V prvním vzájemném utkání v sezoně Svitavy v listopadu v Děčíně prohrály pouze o pět bodů, ale v sobotu s favorizovaným soupeřem držely krok jen v první čtvrtině. Druhou desetiminutovku prohrály 8:28 a také v dalším průběhu už výrazně zaostávaly. Výsledkem byla nejvyšší porážka Turů v tomto ročníku - o 44 bodů.

"Pro nás je to myslím dobrá výhra, vstoupili jsme do nového roku velmi dobře. Trochu nám nahrálo do karet, že postrádali svého středního rozehrávače Jonese. Nicméně jsme předvedli přesvědčený výkon a přesvědčivé vítězství, protože jsme byli jednoduše dravější, fyzičtější, rychlejší, kompaktnější, také jsme lépe spolupracovali. Kromě pár hluchých minut na začátku utkání jsme se trefovali z dálky," uvedl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín a jedním dechem dodal: "Jsem rád, že jsme to utkání zvládli s přehledem, že jsme si mohli zahrát v netradičních sestavách a že si odvážíme výhru ze Svitav."

Téměř tisícovka diváků se po debaklu domácích trousila z haly jako z pohřbu. Proto také trenér poražených Stanislav Petr jen těžko hledal slova. "Co k tomu říci? Mimo první čtvrtiny jsme neměli nárok… To, že hraje Děčín dobře v obraně, na to jsme se připravovali, ale na hřišti jsme tu obranu neuměli překonat. Když jsme si vytvořili volnou pozici, tak Děčín fauloval a my jsme šli na trestné hody, takže jsme prakticky žádné normální koše v zápase nedali. Na perimetru jsme je neohrozili," dodal kouč Svitav a upozornil na 21 ztrát svého celku.

NBL, 22. kolo:

Svitavy - Děčín 49:93 (13:15, 21:42, 33:66)

Nejvíce bodů: Doaks 13, Barker 11 - Vyoral a Pomikálek po 14, Jelínek 13, Kaša 10.