Sen o finále se může stát skutečností. Dlouhá desetidenní pauza v Mattoni Národní basketbalové lize končí, už v úterý je na programu zápas číslo jedna semifinálové série Prostějov – Děčín. Konfrontace druhého a třetího týmu základní části soutěže poutá pozornost. Očekávání umocňuje fantastická forma děčínského celku, který úřadujícího vicemistra dokázal z pěti zápasů v letošní sezoně porazit hned třikrát!

Zatímco Děčín v nejkratším možném termínu vyřadil v 1. kole play off pražské vysokoškoláky, Prostějov smetl rovněž 3:0 na zápasy Ostravu. „Oba celky měly na přípravu stejnou dobu, oba se po deseti dnech do zápasového rytmu budou muset dostat," uvedl Lukáš Houser, generální manažer BK Děčín.

Série hraná na tři vítězné duely začíná v úterý od 18:00 v Prostějově. Tam se uskuteční i zápas číslo tři a případně i rozhodující pátá bitva.

„Soupeř bude favoritem, ale my jsme si už dokázali, že s ním hrát můžeme," řekl Pavel Budínský, trenér BK Děčín.

„Prostějov začíná doma, což je určitě jeho výhoda. Na druhou stranu i my máme, co jsme chtěli. Vyhnuli jsme se v semifinále Nymburku o což nám všem šlo od začátku sezony," prohlásil děčínský kouč, jehož tým absolvoval i včera trénink. Ten už byl zaměřen na taktické věci.

Všichni hráči by měli být po rychlé sérii s USK Praha zdravotně v pořádku. Minimálně z tohoto důvodu přišla nezvykle dlouhá přestávka děčínským Válečníkům vhod. Šrámy léčili klíčoví pivoti Pavel a Jakub Houškové, i americký rozehrávač Sanders.

„Je škoda, že na úvod nebudeme mít výhodu domácího prostředí. Prostějov prokazuje kvality, ale šance na postup  je. Pokud budeme chtít postoupit do finále, tak budeme muset v Prostějově, chtě nechtě uspět. To je fakt, s kterým se musíme smířit. Nic jiného nám nezbývá. Musíme lépe bránit a dát o bod víc než soupeř," řekl pro klubový web 28letý děčínský kapitán Pavel Houška.

Přípravy vrcholí i v táboře prostějovských Orlů. „Pevně věřím, že nasazení a energie z prvních dvou zápasů čtvrtfinále s Ostravou se nám podaří přenést i do semifinálové série proti Děčínu, která bude velmi náročná," respektuje sílu děčínského soka Zbyněk Choleva, kouč BK Prostějov.