Ve čtvrtek večer, hrálo se vinou pozdního příjezdu rozhočích, kteří uvázli v dopravní zácpě až od 19.15, přivítali německý tým BV Chemnitz, kterému měli co oplácet, neboť na jeho palubovce ve vůbec prvním přátelském utkání podlehli o deset bodů. Děčínští hráči vzali odplatu zodpovědně, míč svému soupři příliš nepůjčovali a porážku mu vrátili i s úroky vyhráli totiž o dvacet devět bodů.

BK Děčín – BV Chemnitz 96:67 (46:28)

Zpočátku se dlouho nikdo nemohl trefit až skóre otevřel domácí Landa. Tím také začal střelecký koncert domácích. Hosté se výrazněji začali prosazovat až za stavu 22:1. Závěr první a celá druhá čtvrtina už byly přece jen o trochu vyrovnanější, přesto domácí svůj náskok v pohodě udržovali a na palubovku se postupem času podívali téměř všichni hráči připravení na střídačce.
Po velké přestávce domácí opět začali s velkou chutí a záhy si vytvořili více jak třicetibodový náskok. V poslední části pak opět dostal příležitost celý kádr a hosté dokonce závěrečné dějství vyhráli. Ale pouze o jediný bod a to na výsledku nemohlo vůbec nic změnit.
Trojky 10:4, TH 20/14:26/17. Čtvrtiny 24:9, 22:19, 27:15 a 23:24. Rozhodčí: Hošek, Kučera a Vávrová. Diváků: 350.
BK Děčín: P. Houška 18, Alič 14, Hatcher 12, Pištěcký 10, Pomikálek 10, Žampach 9, Mařík 8, Soukup 6, Landa 5, Sanders 4.
Nejlepší střelci hostí: Johnson 13, Zazai 9, Lawson 9 a Shaw, Stachula a Harbut 8.