„O naší další výhře rozhodl širší kádr a lepší třetí čtvrtina,“ řekl kouč děčínských basketbalistů Pavel Budínský

Děčín domácí generálku na čtvrtfinále play off zvládl, vyhrál 89:73, a uťal ostravskou sérii tří vítězství v řadě.

Ještě než začnou vyřazovací boje, čeká děčínský tým nedělní derniéra základní části na palubovce ligového odpadlíka z Vyšehradu. Nicméně už nyní je jasné, že se Děčín v prvním kole play off opět poměří s Pardubicemi. Na utkání chystá pro své věrné fanoušky zájezd.

„Proti Ostravě to bylo dobré utkání, pro nás před play off určitě přínosné. Ostrava ukázala, že v závěru soutěže hraje opravdu dobře, ale myslím, že o naší výhře rozhodl širší kádr a lepší třetí čtvrtina, kdy jsme dali 28 bodů,“ řekl pro stránky ČBF děčínský trenér Pavel Budínský.

Jakmile si jeho tým vytvořil náskok, dodržel děčínský kouč slovo a dal šanci hráčům z širšího kádru. „Zbývá nám ještě poslední zápas na palubovce Vyšehradu, ale pro nás je nejdůležitější připravit se na play off,“ zopakoval trenér BK Děčín.

Děčínské vítězství označil za zasloužené i ostravský trenér Zdeněk Hummel. „Jasně se projevila síla domácího kádru, který je vyrovnanější a vyhranější. My bojujeme, v konci soutěže jsme se zlepšili. Bohužel jakmile přestaneme hrát kolektivně jde náš výkon hodně dolů. Tady jsem nechal v poslední čtvrtině sedět Američany a mladí hráči se odvděčili dobrým výkonem,“ řekl Hummel.

Hvězdou klání byl hostující Marek Stuchlý, autor 32 bodů. „Opět hrál výborně. Je příkladem pro mladé, jak se má bojovat a hrát srdcem,“ dodal kouč NH Ostrava.