Série pěti porážek je zapomenutou minulostí, děčínská parta se vrátila na vítěznou vlnu. Formu na scéně Národní basketbalové ligy bude chtít potvrdit i v dnešním 8. kole nadstavbové skupiny A1 v Pardubicích. „Už v Nymburce, ač nám zápas nevyšel výsledkově, byla naše hra lepší. Naše výkony mají vzestupnou tendenci,“ řekl Jakub Důra, sportovní manažer BK Děčín.

Jaká je nyní v týmu nálada?

Lepší. Jak říkám, už v Nymburce jsme podali dobrý „basketbalový“ výkon, ale chybělo nám vítězství. To jsme získali v sobotu proti Novému Jičínu. Úspěšný výsledek se do atmosféry samozřejmě promítl.

Děčínu první polovina nadstavby nevyšla podle představ. Kde jsou podle vás hlavní příčiny?

Myslím, že se na nás odrazila únava po českém poháru. Během deseti dnů jsme sehráli pět těžkých zápasů, což se asi projevilo. Věřím, že naše forma bude gradovat, také proto, že si zvykáme na rytmus středa - sobota - středa, že jsme ze sebe dostali únavu z náročného programu.

Nyní jedete do Pardubic, které hrají ve velké pohodě, mají pozitivní bilanci pět výher, dvě porážky, doma porazily Nový Jičín a o víkendu vyhrály v Ostravě…

Chceme tam uhrát co nejlepší výsledek. Na jednu stranu jsme si vědomi síly soupeře, který kvalitu potvrdil i vysokým vítězstvím na děčínské palubovce (pozn. autora: Pardubice v Děčíně v v březnu v nadstavbě vyhrály 70:50), na druhou stranu víme, že ve skupině A1 může porazit každý každého. Budeme se snažit.

Jaký je zdravotní stav hráčů?

Problémy má křídelník Adam Žampach, kterému sice už sundali z kotníku fiksaci, ale trénovat nemůže. Měl natržené vazy, nyní je ve fázi rehabilitace. Ostatní hráči jsou v pořádku, měli by být v Pardubicích k dispozici.

Dnešní program NBL:

SKUPINA A1, 8. KOLO:

17:30 Nový Jičín - BK Prostějov

18:00 Pardubice - BK Děčín

18:00 Nymburk - NH Ostrava

SKUPINA A2, 10. KOLO:

18:30 Svitavy - Opava

19:00 Brno - USK Praha