BK Děčín - Unibon Nový Jičín 87:82 (45:40)

Domácí nezachytili záčátek zápasu a brzy prohrávali 0:6. Celou první třetinu se pak toto manko pokoušeli dohnat, ale v úvodním dějství se jim to nepodařilo. Po necelých čtyřech minutách druhé desetiminutovky již ale vedli 29:28 a v dalším průběhu zápasu už o vedení nepřišli. V prvních pěti minutách posledního dějství to pak byla místy až exhibice Děčína, který vedl dokonce více jak dvacetibodovým rozdílem. Nový Jíčín ale nehodil flintu do žita, nadechl se k obrovskému náporu a mohutně bodové manko dotahoval, ale nedotáhl. Na konci tak mohlo v děčínské hale propuknout ve všeobecné "vánoční" veselí.
"Domácí vyhráíli zaslouženě, byli lepší. My jsme hráli špatně v obraně, nehráli jsme to co jsme chtěli a moc jsme driblovali," poznamenal trenér hostů Zbyněk Choleva. Jeho protějšek Pavel Budínský dodal: "Nepovedená závěrečná pětiminutovka by nám neměla zkazit výborný dojem z předchozího průběhu zápasu. Odehráli jsme kvalitní utkání proti kvalitnímu soupeři. Chtěl bych poděkovat hráčům a divákům, kteří opět vytvořili skvělou atmosféru a my jsme jim myslím dali pěkný dárek k vánocům." El Sanders pak ještě řekl: "Zápas se musel líbit. My jsme hráli dobře především v obraně. Chtěli jsme vyhrát, to jsme udělali a můžeme prožít pohodové vánoce bez nějakého černého stínu v podobě špatné porážky."
Čtvrtiny: 16:21, 29:19, 19:13, 23:29. Trojky 6:8, 1050 diváků, řídili Lukeš, Paulík, Galajda.
BK Děčín: P. Houška 19, Sanders 18, Hatcher 14, Soukup 13, Pomikálek 8, Landa 5, J. Houška 3, Alič 2, Žampach. Za hosty nejvíce: Šarovič 17, Muirhed 16.