Nejen fanouškům děčínských basketbalistů se při vzpomínce na nešťastný poslední zápas sezony s Pardubicemi (81:82) ještě teď tají dech, medaile proklouzla o bod mezi prsty, přesto vedení BK Děčín hodnotí sezonu jako úspěšnou a už tvrdě pracuje na nadcházející. „Medaile by byla milá, slušela by nám a vzhledem ke všem problémům, které jsme podstoupili, by byla i zasloužená. Přesto jsme se shodli, že pozitivní postřehy převládají," řekl Miroslav Chrastný, prezident BK Děčín.

Národní basketbalová liga měla pro Válečníky smutnou tečku. Už přebolela?

Měli jsme zdravotní i jiné problémy, přesto jsme se dokázali dostat do hry. Hodně nám pomohli i naši diváci, kteří zejména při posledním utkání s Pardubicemi vytvořili nádhernou atmosféru. Děláme všechno proto, aby se Děčín ve špičce NBL udržel i v nadcházející sezoně.

Co od ní očekáváte?

Měla by být ještě zajímavější a vyrovnanější. Podle všeho se vrátí k modelu se čtyřkolovou základní částí (asi 44 utkání). Uvidíme, jak to bude s účastí Nymburku.

Chystaná vize česko-slovenské ligy už padla?

Požadavky slovenské strany, tedy aby NBL hrála všechna ligová mužstva ze Slovenska, byla nepřijatelná. Eminentní zájem mají opět Levice, ale je otázka, zda jim účast v NBL povolí slovenský svaz.

V jaké finanční kondici bude BK Děčín?

Budeme opět chudší. Rozpočet klesne o čtvrtinu, možná až o třetinu. Musíme se s tím vyrovnat, růžové to není nikde. Potíže má celá Evropa.

Trenér Pavel Budínský už prodloužil, co hráči?

Končí Pope, který nesplnil očekávání, v roli střelce selhal. Smlouvy ještě mají Sanders, Stria a mladší hráči. Kontrakty končí Houškovi, Aličovi a Soukupovi. U Houšky není co řešit, s Aličem a Soukupem budeme jednat. Potřebujeme sehnat rozehrávače a jednoho podkošového hráče.