Úvodní rozskok vyhrál Děčín a vedení se ujal už po šesti vteřinách, kdy nájezd proměnil oslavenec Matěj Svoboda. Domácí odpověděli pěti body v řadě a celou první čtvrtinu se udržovali v plusu. Na prvních deseti bodech Beksy se podílela hned osmi body její nová akvizice David Pekárek. Děčínský prapor držel Damonte Dodd, který šesti body za sebou nedovolil soupeři vyšší náskok. Pardubičtí se přeci jen utrhli na rozdíl sedmi bodů. Jejich radost však měla jepičí život, protože Válečníci se rozstříleli za trojkovým obloukem. Čtyři různí střelci vrátili svůj celek do lehkého vedení. Poslední slovo v úvodní epoše ale měl Petr Šafarčík. Ta skončila smírem. Také domácí zaznamenali čtyři přesné dalekonosné střely. Tři z nich měl na svědomí David Pekárek.

Pardubice si přichystaly rozhodující úder celého utkání na úvod druhého kvartálu. Za dvě minuty se propracovaly do devítibodového vedení. Armex dal první koš po více než čtyřech minutách. Vzápětí už ztrácel dvojciferně. Trenér Tomáš Grepl si do pěti minut odčerpal oba povolené oddechové časy. Po tom druhém jeho svěřenci snížili manko na sedm. V utkání naposledy, neboť jáma na jejich straně se spíše prohlubovala. A když si vzal dvakrát po sobě slovo Tomáš Vyoral, tak Beska vedla už o čtrnáct. Nejvyšší rozdíl činil bodů šestnáct po trojce Phila Henryho. V závěru prvního poločasu se hosté přeci jen trochu spravili a do třetího dějství vstupovali s dvanáctibodovým minusem. Domácí kromě ještě lepšího náskoku ztratili také Petra Šafarčíka, který se po jednom z několika nájezdů pod koš chytil za tříslo.

Po změně stran se vývoj hry ani skóre příliš neměnil. Pardubice byly tím dominantnějším celkem, Děčín držely ve hře pouze nájezdy tanku jménem Damonte Dodd a trojky Matěje Svobody. Přesto si Východočeši drželi po drtivou většinu doby dvojciferný náskok. Nezabrzdil je ani odchod do té doby nejlepšího střelce Davida Pekárka, kterého stáhl trenér Dino Repeša kvůli čtyřem osobním chybám. Roli tahouna po něm převzal Tomáš Vyoral, který se rychle vyhoupl na dvojciferné číslo v kolonce bodů. Rovněž Děčín přistihl ve svém týmu čtyřfaulového hříšníka jménem Eduard Kotásek. Tři minuty před koncem třetího kvartálu posunul vedení domácích na šestnáct Dantez Walton. Děčín znovu zabojoval a za chvíli prohrával „jen“ o deset. Nakonec stejně jako úvodní část skončila i ta třetí plichtou.

V závěrečném období pardubická snaha neutuchala. Ba naopak. Každý hráč se chtěl prosadit, a tak skóre, když nerostlo, tak zůstávalo zhruba v patnáctibodovém plusu. Hosté se snažili odejít se vztyčenou hlavou, ale v tomto utkání prostě byli horší. V samotném závěru se pardubičtí dlouháni uložili na dvacetibodový polštář. A mnoho nechybělo k tomu, aby vyprovodili Děčín z haly Dašická potupnou stovkou.

BK JIP Pardubice – BK Armex Děčín 97:73 (26:26, 52:40, 70:58). Body: Henry 19, Pekárek a Vyoral po 15, Michal Svoboda 11, Walton 9, Potoček a Šafarčík po 8, Burda 6, Švrdlík 4, Tkadlec 2 – Matěj Svoboda 19, Dodd 18, Kroutil 12, Šiška 9, Žigla 8, Kotásek 5, Skalička 2. Rozhodčí: Kec, Kapaňa, Pokorný. Fauly: 21:22. Pět chyb: 35. Pekárek (Pardubice). Trestné hody: 19/11 – 24/16. Trojky: 12:7. Doskoky: 50:37.