Dvě extraligové výhry přivezli z venkovních palubovek mladší žáci. V sobotu se Válečníci představili v Klatovech. Již v poločase vedl tým trenéra Záleského o 13 bodů, nápor domácích v druhé půli kluci ustáli a nakonec zvítězili 55:58. V neděli zavítali Děčíňáci do Plzně a i zde byli kluci úspěšní. „Zvládli další dramatickou koncovku a po výhře 60:62 jim patří čtvrté místo extraligové skupiny A,“ řekl šéftrenér mládeže Robert Landa.

Kadetky s trenérkou Ulbrichovou zapsaly v nadregionální soutěži další dvě vítězství. Děčínské dívky do sedmnácti let nejdříve přehrály Beroun 91:43, poté si poradily i se Slaným 74:38. Připsaly si desátou výhru v soutěži a upevnily svou pozici na druhém místě.

A-tým mladších dorostenců deklasoval Klášterec nad Ohří 40:121, nejlepší střelec Abraham ztrestal soupeře 35 body, 22 přidal Helvig, 17 vsítil o dva roky mladší Randýsek. A dařilo se i B-týmu kadetů. Roudnice nabídla prst a Děčíňáci urvali celou ruku. „Oslabené hosty dokázali kluci porazit 59:55, a na svět tak přišla nečekaná čtvrtá výhra rezervního družstva,“ podotkl Landa.

Hráli i mladší minižáci. V regionu dominující A-tým řekl Slavoji „Ahoj“ a Litoměřice si domů odvezly porážky 69:35 a 72:31. Béčko mladších žáků dál čeká na první zápasový úspěch, v Liberci prohráli 95:14 a 103:17.

Zbývají nám utkání mužů. A-tým nestačil na Nymburk. To muži ze Severočeské ligy nezaváhali, doma jasně porazili Louny 90:48. A zvítězil i celek Křešic, když vyhrál v Ústí nad Labem 61:82. Viktor Jezbera zaznamenal 35 bodů, a dělí se tak s Alešem Abrahamem z kategorie U 17 A o pomyslný titul nejlepšího střelce víkendu.