Ani jeden z týmů neudržel na sto procent výhodu domácího prostředí. Zatím v sérii hrané na čtyři výhry platí, že kdo vyhraje na doskoku, bere pak i celkové vítězství.

A vyrovnanost dosavadního průběhu semifinále potvrzuje podle oficiálního webu děčínského klubu mimo jiné i celkový počet nastřílených bodů obou týmů, kde je stav 328:328.

„Čeká nás pátý zápas ve Svitavách za stavu 2:2 na utkání. Jednou se nám tam povedlo vyhrát, takže víme, že je to reálné. Co nejlépe se připravíme a pokusíme se odehrát co možná nejlepší zápas. Máme drobné zdravotní problémy, ale kromě Pavla Grunta bychom měli byt kompletní,“ ujistil děčínský trenér Tomáš Grepl, kterému se v angažmá na severu Čech daří.

„Hrajeme velmi těžkou sérii, oba celky jsou silné a dobře bojují. Musíme vstoupit do dalšího zápasu se spoustou energie a hned od rozskoku být soustředění a připravení. Pátý zápas bude bitva, ale myslím, že udržíme-li naši hru, máme šanci uspět. Doufejme, že s námi bude i pár našich fanoušků, vždy nám to moc pomůže,“ prohlásila americká hvězda děčínské party Klinton Carlson, křídlo BK ARMEX Děčín.

Jisté je, že se série vrátí v každém případě ještě jednou na sever Čech. Ve sportovní hale v Maroldově ulici propukne „Bílé peklo“ v pátek od 18 hodin.