Ve středu 6. února od 17.00 dojde v Děčíně na další derby. Tentokrát v rámci nadstavbové skupiny A1. Otázka zní: dokáží Válečníci poprvé v sezoně svého rivala udolat?

„Poslední vzájemný zápas před vyprodanou halou jsme prohráli 106:109 až ve třetím prodloužení a určitě budeme tentokrát chtít doma Ústí porazit,“ hlásí kouč Děčína Pavel Budínský. „Musíme lépe využívat nabídnutých i vypracovaných šancí, dávat trestné hody a trefovat otevřené střely. Pak věřím, že zvítězíme,“ říká na webu.

„V sobotu to byl velký boj, ve kterém jsme přišli zkrátka. Ale už se těšíme znovu hrát a konečně výsledek změnit,“ přidává nabuzený americký křídelník ve službách Děčína Klinton Carlson.

Tématem číslo jedna v obou táborech byla regenerace. „Musíme se dát zdravotně do kupy a dobře zregenerovat, protože v sobotu to bylo opravdu náročné utkání,“ přiznává Budínský.

„Dokázat něco takového, jako bylo vyhrát v Děčíně, bylo hodně vysilující, ale po vítězství se nám bude regenerovat lépe, takže věřím, že do zápasu půjdeme opět nabití energií,“ slibuje zkušený ústecký pivot Pavel Houška.

„Oba týmy měly čtyři dny na regeneraci a přípravu na odvetu. Je jasné, že domácí nám budou chtít porážku oplatit, nicméně my jsme si po dlouhých 16 letech dokázali, že se v Děčíně vyhrát dá, a proto věřím, že nás čeká další nádherné utkání,“ říká kouč Pand Antonín Pištěcký.

I tentokrát se dá očekávat úžasná atmosféra ve vyprodané aréně. „Fanoušci byli v sobotu úžasní. Jsou pro nás velkou výhodou, kterou opět potřebujeme co největší. Dá se očekávat další parádní zápas!“ dodává Carlson.

Oplatí Děčín rivalovi porážku, nebo se Ústí povede husarský kousek a v Děčíně uspěje podruhé v řadě?