„Je jasné, že musíme dál hrát jako tým, hrát sebevědomě a úplně nejdůležitější je mít hodně energie a hrát tvrdě,“ řekl americký pivot Klinton Carlson, jehož výkony pomohly Válečníkům ke čtvrtému finále v posledních pěti letech.

Zápas číslo dvě se hraje v neděli od 17.15 v děčínské Maroldovce, třetí v úterý od 18 hodin v Nymburce. Děčín pořádá na 3. finálové utkání zájezd. Cena za jeden výjezd je 200 korun pro děti a seniory a 250 korun pro dospělé. Zahrnuta je vstupenka a doprava na utkání.

Nymburk je jasný favorit. Dosavadní čtyři zápasy v základní části a nadstavbě vyhrál. „Finále je pro nás třešnička na dortu, kterou si chceme vychutnat. Rozhodně ale nechceme být ve finále fackovací panák. Půjdeme do zápasů se stejnou urputností a energií a uvidíme, na co to bude stačit,“ uvedl pro klubový web děčínský rozehrávač Lukáš Feštr.

„Vždycky je šance na vítězství. S Nymburkem je to 1:5? Nebo 1:20? Doma je pravděpodobnost vítězství větší. Vždycky je tu ale naděje, že právě dnešní utkání bude to, ve kterém zvítězíme. A když to nepřijde v pátek, v neděli je pravděpodobnost naší výhry větší,“ prohlásil zkušený podkošový hráč Robert Landa.

Chybět bude pivot Pavel Grunt, laboruje se zraněným kotníkem. „Nymburský tým nemá žádnou slabinu. Nastoupíme proti týmu, který je složen z velmi dobrých Američanů a českých reprezentantů. Já jen doufám, že se dáme co nejvíce zdravotně dohromady,“ řekl děčínský trenér Tomáš Grepl.

„Pro mě postup Děčína do finále není překvapení, protože od dubna hrál opravdu dobrý basketbal. Porazili opravdu dobré týmy a ukázali, že drží pohromadě jako jeden tým,“ uvedl nymburský asistent trenéra Aleksander Sekulič.

Gigant má finále basketbalové ligy už posedmnácté za sebou

Nymburští basketbalisté si zahrají finále NBL už posedmnácté za sebou a útočí na šestnáctý titul v řadě. První finále začíná v pátek od 18hodin v nymburském Sportovním centru. Hala se otevírá hodinu před začátkem.

„Účast Děčína ve finále je mírné překvapení,“ řekl pro klubový web nymburský kapitán Pavel Pumprla. A co před dnešním zápasem číslo jedna v táboře favorita ještě zaznělo?

Pavel Pumprla (kapitán Nymburka): „Děčín měl nepovedené období, měnil trenéra, ale nakonec se vyšvihl. Před dvěma měsíci by to nikdo neřekl. Ale kdo je viděl hrát v play off, tak zas tak překvapený není. Vyřadili Opavu, která z šestého místa byla hodně těžký soupeř. V semifinále pak postoupili přes Svitavy, které měly výhodu domácího prostředí. Účast Děčína ve finále určitě přidá na atmosféře. Z tohoto pohledu to plus určitě je.“

Martin Peterka (pivot Nymburka): „Před play off bych Děčín na finále netipoval, ale když jsem pak viděl jejich dobré výkony, tak to zas tak velké překvapení není. Jsou teď v euforii, budou si věřit, protože porazili dva silné protivníky. V play off se hodně zlepšil Kuba Krakovič, jsou tam i další hráči jako Carlsson, samozřejmě Pomi, Šimon Ježek, Ondra Šiška, ale hlavní bude zastavit Autreyho. Čekám, že bude dobrá atmosféra nejen v Děčíně, ale i u nás.“