Tam se představí místní Pandy už ve středu, nevšedně už od 17.30, kdy přivítají kolínské Medvědy.

„Poslední dva domácí zápasy proti kvalitním soupeřům jsme těsně prohráli, takže je potřeba tento zápas zvládnout,“ řekl ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Kouč má soka načteného. „Kolín už letos vyměnil spoustu hráčů, poslední posilou je Durham, jenž přišel na pozici perimetrového hráče a v prvním zápase se uvedl výbornými čísly (20 bodů, 6 doskoků, 4 asistence a 4 získané míče, pozn. autora). Kompletně se dá náš soupeř považovat za ofenzivní mužstvo, která má ve svém středu pět cizinců plus Adama Číže a nestárnoucího Davida Machače. My musíme zodpovědně bránit 40 minut a využít toho, že máme silnější podkošové hráče.“

„Musíme se také poučit z chyb, které jsme dělali v posledních dvou domácích utkáních a lépe volit střely a zakončení,“ nabídl další recept zkušený ústecký pivot Ladislav Pecka.

Sluneta se bude muset obejít bez zraněných Dalibora Faita(palec na ruce) a Martina Davida (kotník).

Trenér děčínských Válečníků Tomáš Grepl bude na palubovce hradeckých Královských sokolů postrádat dlouhodobě zraněné pivoty Roberta Landu a Pavla Grunta.

„Ano, máme stále zdravotní problémy, takže doufám, že budeme hrát v co největší možné hráčské rotaci. Hradec Králové má zkušený tým. Patří k nejlepším útočným celkům v NBL a my pokud chceme uspět, musíme hrát dobrou týmovou obranu,“ nastínil strategii děčínský trenér Grepl.