Ta zpráva skutečně přišla jako blesk z čistého nebe. BK Děčín, klub Národní basketbalové ligy vedený reprezentačním trenérem Pavlem Budínským, se dohodl do konce kalendářního roku na spolupráci s reprezentantem Lubošem Bartoněm. Večer čekal v Barceloně na letišti, už dnes dopoledne se na severu Čech bude hlásit na prvním tréninku! Je zpátky. Slavný odchovanec České Lípy, který oblékal dres BK Děčín naposledy v sezóně 1997/98, kdy výraznou měrou pomohl klubu k zisku historicky první bronzové medaile.

„Po patnácti letech se vrací do Děčína. Pro každého, kdo má rád basketbal, to musí být bomba! Kdysi mladíček, teď jako zkušený matador. Zájem byl oboustranný, i ze strany Luboše. Nechtěl čekat půl sezony na adekvátní angažmá jako loni. Nešlo mu o podmínky, které by jinde dostal, a jinak by si je určitě zasloužil," řekl trenér Pavel Budínský.

BK Děčín není bohatý klub, ba naopak – zejména v posledních letech se musel dost uskrovnit. Přesto! „Už to není fikce, je to realita. Čtyři roky sedáváme u kafíčka, bavíme se, co by bylo, kdyby bylo. Loni se to nepovedlo, tentokrát už ano. Jednání byla rychlá. Luboš sedl večer na letadlo a ráno bude na tréninku. Zápal plic má náš kapitán Jakub Houška, chybět bude moc. Přesto Luboš nepřichází jako spasitel, už jsme se o tom bavili, ale je šancí pro naše mladé, aby viděli, jaký je to profesionál," dodal těsně před uzávěrkou Budínský s tím, že Bartoň přichází se srdcem Válečníka, který má k Děčínu velký vztah.

Zatím se podle klubového webu jedná o otevřenou smlouvu do konce roku 2013 s možností Bartoňova odchodu v případě zajímavé zahraniční nabídky – Bartoň tak může Děčín opustit i po několika odehraných utkáních (podobně jako vloni opustil USK Praha). K týmu by se měl připojit dnes a pokud se podaří dotáhnout všechny administrativní záležitosti, bude v sobotu připraven k prvnímu utkání proti Pardubicím. Vedení BK Děčín pro to činí maximum.
Ve dvou sezonách 1996/97 a 97/98 stihl Bartoň v dresu Děčína v 84 utkáních nastřílet 1209 bodů, což činí 14,4 bodu na utkání.