Děčínské basketbalistky U 15 se představily na zahraničním turnaji v německé Jeně. V konkurenci tří týmů nakonec braly holky z Děčína druhé místo. „Proti Albě Berlín to byl ospalý začátek. Přesto jsme méně početného soupeře porazili. Druhé utkání proti domácí Jeně už z naší strany bylo lepší, holky soupeře jasně přehrávaly. V posledním utkání jsme pak těsně nestačily na silný TB Verband, holky prohrály 29:30. Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za předvedené výkony a stoupající herní projev. Všem rodičům, kteří nás přijeli do Jeny podpořit, za pěknou diváckou kulisu,“ hodnotil vše Karel Záleský.

Chlapecký tým U 17 pořádal turnaj na domácí půdě. Bohužel po porážkách s Teplicemi (65:78) a Vyšehradem (42:96) obsadili poslední třetí místo. „Proti Teplicím se ukázala nesehranost, soupeř nám utekl ve druhém poločase. Škoda neproměněných šancí. Vyšehrad byl hodně nad naše síly. Přesto byly oba zápasy kvalitní přípravou na nadcházející sezónu,“ pochvaloval si trenér Radek Kroupa.

Šesté místo si pak přivezl tým U 12, děčínští basketbalisté se představili na turnaji O pohár primátora v Hradci Králové. „V základní skupině jsme porazili Jižní Supy a Královské Sokoly. Naopak kluci nestačili na Spartu a Nymburk. V souboji o páté místo jsme pak nestačili na Rokycany. Turnaj bych zhodnotil velice kladně. Utkali jsme se s několika účastníky loňského Národního finále U 11 a nasbírali jsme cenné zkušenosti. Ukázalo se také, čemu se musíme na tréninku intenzivně věnovat,“ má jasno trenér Jan Kout.

Nejlepším hráčem děčínského týmu na turnaji byl pak zaslouženě zvolen Martin Kučírek.