I když Válečníci měli proti Olomoucku zápas lépe rozehraný, museli po porážce 78:86 smutně koukat na slavícího soupeře. „Už na nás byla znát únava. Olomoucko bylo ve druhém poločase prostě živější. Ve hře jeden na jednoho byl soupeř lepší, atakoval nás,“ prohlásil děčínský kouč Pavel Budínský.

Severočeši sice vyhrál poločas, v tom druhém ale převzal otěže zápasu soupeř z Moravy. „Říkal jsem hráčům, že vyhraje ten tým, který to bude více chtít. My jsme ve druhé půlce ukázali větší hlad po vítězství a proto se nám to povedlo,“ pochvaloval si trenér Olomoucka Predrag Benaček.

Zatímco Olomoucko získalo svou první medaili, Válečníci prohráli čtvrté soutěžní utkání v řadě. „Kluci ukázali charakter. Na konci předvedli poslední vzepětí. Takový turnaj vyžaduje, abyste obě utkání odehráli na maximum. To jsme odehráli, ale bohužel prohráli,“ dodal Budínský.

Pohár opět získal Nymburk, který ve finále porazil Opavu 102:68.

Ve středu 13. února čeká děčínské basketbalisty ligový zápas v Brně (20.00). A pak následuje dlouhá reprezentační přestávka, Válečníci se dostanou do akce až 3. března.

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 86:78 (17:23, 43:45, 74:64)

Body Olomoucka: Douglas 21 (1x 3, 10 doskoků), Palyza 19 (4x 3), Mikulič 12, Pelko 8 (1x 3, 7 asistencí), Sehnal 7, Norwa 6, Dunans 6, Goga 5, Váňa 2.

Body Děčína: Carlson 13 (1x3, 8 doskoků), Kroutil 12 (1x 3), Autrey 12 (1x 3, 4 asistence), Ježek 11 (3x 3, 6 doskoků), Šiška 10 (1x 3), Pomikálek 7 (1), Krakovič 6, Landa 4, Grunt 3 (1).

Střelba za 2 body: 24/36:19/38, za 3 body: 6/20:9/29, TH: 29/20:16/13. Doskoky (útočné) 37:35 (9:13), asistence 19:15, ztráty 17:15, fauly 21:26.