USK Praha - BK Děčín 60:73 (33:35)

V utkání, ve kterém byli podle odborníků a sázkových kanceláří mírným favoritem domácí, scházeli právě týmu USK Tomáš Satoranský a Peter Rerko, děčínský kouč měl již k dispozici kompletní tým.
Třetí a začátek čtvrté části hry prakticky rozhodly o vítězi tohoto zápasu, když úsek mezi 27.-33. minutou vyhrál děčínský celek v poměru 11:0 a utekl týmu USK již na 15 bodů.

"Očekával jsem náročné utkání, protože jsme odehráli předchozí náročné utkání s Nymburkem, a to se i ukázalo. Obecně se na Folimance nehraje dobře a navíc je USK letos doma výborným týmem, o tom svědčila i ta bilance sedmi vítězství z osmi utkání doma. Z naší strany to nebyl nějaký extra výkon, byl to takový umrlý výkon, hlavně v prvním poločase, kdy jsme hráli vlažně a nešla nám hlavně střelba za dva body. Trochu jsme se v šatně namotivovat a probudit, o výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme trošku víc začali běhat, víc jsme pohybovali míčem a samozřejmě jsme dali i některé důležité koše. V poslední čtvrtině jsme ještě čekali tlak ze strany domácích, ale tím, že nedávali trestné hody, nedošlo k dramatizaci utkání. Celkově jsme vyhráli, za což jsem moc rád, protože na Folimance se letos opravdu nevyhrává jednoduše a každé takovéhle vítězství je cenné z pohledu vývoje tabulky," řekl po utkání trenér Děčína Pavel Budínský.

Body: Platt Roderick 15, Kotas Lukáš 13, Hamm Lawrence 8, Vukotič Andrej 7, Vocetka Michal 6, Hruban Vojtěch 5, Šťastný Martin 2, Slavík Jiří 2, Krátký Lukáš 2, Marko Roman 0 - Houška Pavel 13, Miloš Pavel 12, Houška Jakub 12, Hatcher Wiliam 10, Soukup Miroslav 9, Alič Admir 9, Balík Marek 8, Holanda Jiří 0, Prach Pavel 0; střelba 3b.: 25/5:19/7; střelba 2b.: 28/19:52/23; TH: 17/7:9/6; doskoky: 30:34; chyby: 18:19; 5 chyb: 35. Houška Pavel; rozhodčí: Dolinek Ivo, Vrážel Petr, Macela Miroslav; komisař: Opava Josef; 650 diváků; nejlepší hráč: Houška Jakub