„K obratu v Hradci moc nechybělo. V důležitých chvílích nás ale rozebrali zkušení domácí borci. Zápas nás stál hodně sil, pro náš mladý tým by ale neměl být druhý zápas ve třech dnech žádný problém. Na domácí palubovce musíme předvést soustředěnější a zodpovědnější výkon nabitý emocemi a válečnickou bojovností,“ má jasno Robert Landa, který zaskakuje na lavičce za trenéra Tomáše Grepla.

Tabulka - basketbal.Tabulka - basketbal.Zdroj: DENÍKJak dopadli vzájemné zápasy obou soupeřů v základní části? V prvním utkání doma Děčín vyhrál jasně 94:75, v Ostravě ale po obratu slavili domácí vítězství 88:81. Střelecky se v obou duelech dařilo děčínskému Kroutilovi, který dohromady zaznamenal 41 bodů. Ostravané v dosavadní sezoně vyhrála na palubovkách soupeřů pouze jednou.

„Je před námi poslední výjezd sezony, tak bychom byli rádi, kdybychom se vraceli s úsměvem na tváři a s body v kufru. Proto musíme od začátku hrát dobrou agresivní obranu, nechybovat v útoku a proměňovat otevřené střely, se kterými máme v poslední době nemalé problémy. Děčín je zpět z karantény, ale má v nohou dva zápasy v malém časovém rozmezí, a toho bychom chtěli využít,“ jasně řekl Adam Choleva, asistent ostravského trenéra.