Děčínskému celku scházel v utkání křídelník Pavel Miloš, hosté se museli obejít bez svého tahouna a druhého nejlepšího střelce, Ricky Solivera. Do utkání vstoupili mnohem lépe hostující hráči, skóre zápasu otevřel košem Stria a ve 4. minutě po koši Špičky vedli hosté již 11:3, na což reagoval domácí trenér oddechovým časem.

V dalších minutách zabral děčínský celek na vyšší obrátky a v 8. minutě po trojce Pištěckého bylo srovnáno – 15:15. Nakonec ale závěr čtvrtiny patřil přece jen hostům a tak stav po 10 minutách hry byl 19:22 z pohledu domácího celku.

Začátek druhé čtvrtiny byl v režii děčínského celku a v 15. minutě jsme vedli 31:27. O 2 minuty později po trojce Pavla Houšky to bylo 37:32. O další minutu déle trefil Balík 2 trojky v řadě a zvýšil děčínský náskok již na 11 bodů – 43:32. Závěr této desetiminutovky ale ovládli hosté a po jejich šňůře 9:0 svítil v poločase na světelné tabuli stav 43:41 pro Děčín.

Stejně jako zakončili čtvrtinu druhou, tak začaly Poděbrady výborně i čtvrtinu třetí a ve 25. minutě po koši Špičky vedly již 51:46, na což reagoval děčínský lodivod Pavel Budínský time-outem. Po oddechovém čase děčínský celek zabral a v 28. minutě po koši Pavla Houšky bylo srovnáno na 53:53 a skóre této části hry uzavíral košem téměř s klaksonem Jakub Houška – 58:58.

Závěrečnou část začali lépe domácí, košem Pavla Houšky na 60:58, a to jako by byla předzvěst konečnému výsledku. V minutě 36. snižoval Špička košem s faulem na rozdíl jediného bodu – 67:66. Po opětovném snížení Norwy na 72:71 ale přišla děčínská série 7:1, díky níž se náš celek ujal vedení 79:72, toto vedení do konce zápasu udržoval především díky úspěšným trestným hodům a konečný výsledek tedy zněl 84:75 pro Děčín.

Tahouny děčínského celku byli především Pavel Houška, který zaznamenal ceněný double-double za 20 bodů a 11 doskoků, ale v utkání se nepříjemně zranil a podle prvních odhadů to vypadá na těžký výron kotníku, takže mu všichni přejme brzké uzdravení. Dále se dařilo Hatcherovi (13) a Balíkovi s 11 body.

V týmu hostí hráli prim Špička (13), Castleberry (12) a Stria s Vrchotou, kteří nasázeli oba shodně po 11 bodech.

Zajímavostí je také počet doskoků, jelikož děčínský celek svého soupeře jasně přeskákal v poměru 41:29, což je oproti předchozím utkáním pozitivní poznatek.

Technické údaje
Střelci domácích: P. Houška 20 (1x3 body), Hatcher 13 (1x), Balík 11 (3x), Williams 10, Alič 7 (1x), Pištěcký 6 (1x), Holanda 6 (2x), Soukup 5, Prach 4, J. Houška 2.
Střelci hostí: Špička 13, Castleberry 12, Vrchota 11 (3x), Stria 11 (1x), Norwa 10, Beneš 9 (2x), Páleník 6 (1x), Hubálek 3; střelba 2 body: 42/16 – 35/19; střelba 3
Názory trenérů po utkání
Stanislav Petr (trenér Poděbrad): "Zápas se ze začátku vyvíjel pro nás, domácím se nedařila střelba. Pak se nám vyfauloval Castleberry a domácí získali převahu na doskoku i ve hře pivotů jeden na jednoho."
Pavel Budínský (trenér Děčína): "Utkání bylo po celou dobu vyrovnané díky našim chybám a neproměněným střeleckým pokusům. Jsem rád za vítězství a jedinou kaňkou zápasu je zranění Pavla Houšky, který má zřejmě těžký výron v kotníku. Našemu celku se tedy podařilo postoupit do čtvrtfinále Českého poháru, ve kterém se již tuto středu představí na horké pardubické palubovce, takže mu držme palce, aby i v tomto utkání zvítězil a postoupil do Final Four této soutěže."