Kouči bronzových medailistů z uplynulé sezony Pavlu Budínskému se ze současného kádru nehlásilo jen trio cizinců. Nový slovenský křídelník Andrej Červenka si plní reprezentační povinnosti, další posila LaVontay Fenderson a William Hatcher ještě nepřicestovali z Ameriky. „Taková byla dohoda,“ vysvětluje Budínský. Fenderson dorazí poprvé na sever Čech už ve čtvrtek, rozehrávač Hatcher se vrátí až 14. srpna.

Severočeši budou ladit formu převážně v domácím prostředí. „První startovací týden proběhne v Děčíně, v sobotu odjedeme na týdenní kondiční soustředění do Krkonoš. Příprava se bude odehrávat vesměs v Děčíně, kde máme vše potřebné,“ nastiňuje své plány kouč.

Budínský společně s managementem klubu koncipuje plán přípravných utkání. „Je to čerstvé, ve stádiu jednání. Chtěli bychom sehnat adekvátní soupeře z okolí, tedy i ze zahraničí.“ Domluvené jsou zápasy s druholigovými německými týmy Mitteldeutscher a Chemnitz. Příslib dali i v Chomutově. „Jednáme ještě i s litevskými týmy,“ doplňuje Budínský.

Po veleúspěšné loňské sezoně, kdy Děčínští vybojovali po 11 letech bronz, opustili tým Pavlové Prach a Miloš, Jiří Holanda i Tarvis Williams. „Dlouhodobě osa týmu zůstala a tým jsme doplnili známými i neznámými hráči. Největším otazníkem je Slovák Červenka a hlavně Američan LaVontay Fenderson. Uvidíme, jaký herní obraz se nám podaří vybudovat.“

V novém ročníku Severočeši nemíní medailové pozice vyklidit. „Očekávání jsou větší než obvykle, s tím počítáme. Je to zavazující, na druhou stranu si s tím moc nechceme lámat hlavu. Nesmíme usnout na vavřínech, je před námi motivace dokázat, že to nebyla náhoda. Sezona je dlouhá a náročná a bude důležité to, jak se ukáží noví hráči a co předvedou vedle dnes už ikon klubu Jakuba Houšky, Balíka a Soukupa,“ uvědomuje si Budínský.