Mráz šel po zádech, 30letý basketbalový reprezentant a kapitán BK Děčín Jakub Houška bojoval v sobotu v duelu NBL v Pardubicích o život. Upadl po pokusu o zakončení a zákroku domácího Coreyho Muirheada a po ráně hlavou o palubovku zůstal v bezvědomí. Minuty hrůzostrašně zakrvácený ležel, nad ním byli lékaři, poblíž strnule postávali otřesení hráči. Přijela rychlá zásahová služba a odvezla ho.

JAKUB HOUŠKA - ilustrační foto.

Podle informací ČTK a pardubického týmového lékaře Bedřicha Petráně utrpěl Houška těžký otřes mozku a hlubokou tržnou ránu v oblasti spánku. Nepotvrdilo se podezření na poranění krční páteře, podle České televize má ale hráč naštípnutou vřetenní kost na levé ruce.

Po převozu do nemocnice přišla potěšující zpráva. „Vážení fanoušci a vážené fanynky, jsem v pořádku! Hlava mě bolí, stehy tam jsou a na ruce mám sádru, ale jinak nic vážného. Jsem v pardubické nemocnici na pozorování! Děkuju všem a snad jsem vás moc nevyděsil," vzkázal na klubovém webu Houška.

Zápas byl odložen. „Byly to strašné okamžiky, za dané situace neměl ani jeden tým chuť v utkání pokračovat," prohlásil bledý děčínský trenér Pavel Budínský.