Peckova vítězná střela přes hostujícího křídelníka Pomikálka přivedla ústeckou halu do euforie! Ochozy byly zaplněné, atmosféra v hale na Klíši tradičně báječná.

„Koncovka, poslední střela, štěstí. Dneska mohly vyhrát oba týmy. Pro nás jsou to s Děčínem, který patří do první šestky, plusové body,“ uvedl ústecký pivot Pavel Houška, jenž před časem působil dlouhá léta i v táboře soka.

„Chtěli jsme hrát z obrany,“ nastínil taktický záměr spokojený trenér ústeckého týmu Antonín Pištěcký.

Děčín bojoval, nakonec však desetibodový náskok neuhlídal. A v táboře poražených zavládlo zklamání…

„Nedali jsme několik střel, Ústí se naopak chytilo a škoda, že v závěru dvěma verdikty zasáhli do vývoje rozhodčí,“ litoval zklamaný děčínský rozehrávač Ondřej Šiška. „Rozhodlo domácí prostředí, kde podlehne atmosféře kde kdo,“ přidal děčínský pivot Robert Landa.

Základní sestavy? Domácí nasadili tři vysoké hráče a následující pětku Šotnar, Svejcar, Fait, Houška, Pecka. Děčín, kterému chybí zraněný pivot Grunt, nastoupil v sestavě Šiška, Autrey, Ježek, Pomikálek, Carlson.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, přesnost střelců zejména v úvodu ovlivnila zřejmě nervozita. První desetiminutovku vyhrál díky pěti útočným doskokům hostující tým 19:18.

Úvod druhé čtvrtiny zastihl hosty ve velkém střeleckém útlumu, bod nedali tři minuty a domácí se dostali do šestibodového vedení 25:19. První poločas bodové hody nenabídl (33:33).

„Bylo to klasické derby, malá válka. Více boj než basketbal, proto těch bodů tolik nebylo,“ řekl ústecký rozehrávač Michal Šotnar. „Dostat 33 bodů je dobré, ale málo jsme dávali střely,“ řekl k první půli jeho děčínský kolega na pozici jedna Ondřej Šiška.

Druhý poločas začal čtyřminutovým ústeckým půstem a Válečníci odskočili na 33:39. A po trefách Autreyho to bylo v 26. minutě na ukazateli skóre už 35:45. Děčín úvod třetí čtvrtiny vyhrál 12:2. Ústeckou partu držel v kontaktu zejména Svejcar, který připsal za tři čtvrtiny 16 bodů a po třech čtvrtinách byl stav 46:53.

Restart domácích obstaral americký rozehrávač Brown, který tým dobře řídil a držel střelecky. Koncovku zvládli lépe domácí, nejdříve blok a pak koš šikovného Pecky přinesly domácím ohromnou radost a výhru o dva body!

Oba týmy mají bilanci 5 výher a 4 porážky a jsou ve středu neúplné tabulky.

NBL, 9. kolo:

Ústí nad Labem – Děčín 73:71 (18:19, 33:33, 46:53).
Body: Svejcar 23, Houška 13, Pecka 11 – Autrey 22, Šiška 18. Pomikálek 9. Doskoky: 37:38.