V úterý 12. března se předloňští finalisté potkají znovu, tentokrát na děčínské půdě. Dokáží se Válečníci na šlágr NBL zmobilizovat a připravit lídra o neporazitelnost?

„V jakém momentálním rozpoložení se oba týmy nacházejí, je věc známá, stejně tak jako to, že Nymburk neprohrává. Přesto je ale naší povinností jít do utkání s maximálním odhodláním uspět a pokusit se být konkurence schopní celých čtyřicet minut,“ burcuje exreprezentační kouč Děčína Pavel Budínský.

„Čeká nás extrémně těžké utkání, jelikož se nám poslední dobou nedaří. Nymburk je plný zvučných jmen, to ale neznamená, že nebudeme bojovat a snažit se vyhrát!“ neztrácí bojovnou náladu pivot Pavel Grunt.

V základní části Severočeši podlehli Nymburku doma 68:93 a venku 88:106.

Tuzemský gigant piluje formu na play off a přípravu si zpestřil tréninkem s nejlepšími českými judisty v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem. Basketbalisté si oblékli kimono a vyzkoušeli si některé chvaty.

„Nevím, jak to využít u basketu, leda bychom chtěli soupeře uškrtit anebo přehodit přes rameno,“ smál se reprezentant Martin Peterka. „Jsem rád, že jsem to mohl alespoň trochu poznat.“

Předehrávka 6. kola nadstavbové skupiny A1 začne v Děčíně v úterý 12. března od 18 hodin.