Na palubovce nevypustí jediný souboj, pod oběma koši se rve doslova o každý míč. Rány rozdává i přijímá. A fanoušci? Ti na něj rozhodně dopustit nedají. Děčínský basketbalový srdcař a patriot Miroslav Soukup překonává zdravotní útrapy a pro svůj tým by se rozkrájel.

„Myslím, že celkově máme opravdu dobrou sezonu. Jen málo zápasů jsme prohráli, a když, tak maximálně o šest bodů,“ ochotně řekl před včerejším dopoledním tréninkem v exkluzivním rozhovoru pro Děčínský deník 28letý pivot Soukup.

Děčínu se vede skvěle. V tabulce se pohybuje mezi prvním a druhým místem. Není to i pro vás samotného tak trochu milé překvapení? Vždyť se tým za pochodu omlazuje.
Je důležité, že jádro týmu zůstalo. Když přijdou dva tři noví hráči, rozhodně to není na škodu. Naopak. Tým okysličí, zvýší konkurenci, rivalitu při tréninku. Myslím, že nám to klape.

Do tempa jste se vrátili i po vánoční pauze a naposledy v neděli v pohodičce vyhráli v Plzni…
Začali jsme dobře, fungovala týmová obrana. Jen nám moc nešla otevřená střelba. Na ní musíme zapracovat.

Vítězství proti plzeňskému nováčkovi (74:54) ale bylo snadné, že?
Ano, byl to jeden z těch lehčích zápasů. Plzeň má dobrý tým, ale málo hráčů do rotace. Když jsme začali běhat, tak se s námi nestíhali vracet.

Oproti loňské sezoně hrajete méně zápasů, co novému systému Národní basketbalové ligy, který absolutní většina expertů, hráčů i diváků kritizuje, říkáte?
Já nebudu jiný. Model soutěže nevyhovuje hráčům ani fanouškům. Prostě nikomu. Je absurdní, když hrajete na vlastní palubovce jeden zápas za měsíc. Dříve se hrála základní část na 44 kol, hráči byli v zápasovém rytmu, příznivci chodili každý týden na NBL. Bylo to rozhodně lepší. Liga měla tempo.

Jaké ambice má děčínský tým před nadstavbovou částí?
Chceme skončit nejhůře druzí. Víme, že za umístění je finanční odměna a peníze by klubu pomohly. Věřím, že to zvládneme a budeme mít dobrou sezonu.

V sobotu jedete do Brna. Už se na další zápas těšíte?
Tam se nehraje dobře. Mají hodně cizinců, kteří dokáží překvapit. V Brně nás nečeká lehký zápas.

Pořád hovoříme o týmu. Tak teď trochu jinak. Jak jste spokojen se sezonou z osobního hlediska?
Jednou se daří víc, jednou míň. Ale myslím, že je důležité, že máme dobré výsledky právě jako tým.

Často vás limitují zdravotní problémy. Jak jste na tom ohledně zdraví teď?
Problémy s koleny mám v podstatě pořád. Už bolest ani nevnímám.

Miroslav Soukup

l Narozen: 6. 3.1982

l Výška: 200 cm

l Váha: 110 kg

l Post: 5, pivot

l V sezoně 2010/11: v průměru odehrál 17,5 minuty, dal 8,2 bodu na zápas a doskočil 5,6 míče.

JE DUŠÍ TÝMU. Basketbalový pivot Miroslav Soukup patří k Děčínu neodmyslitelně. V týmu působí už jedenáctou sezonu a před podpisem je další nová smlouva. Současný kontrakt mu končí v létě.