Od 5. do 12. srpna ho zde čeká tréninkový kemp, do jehož náplně patří i dva přípravné zápasy s Estonskem – hrát se budou v neděli a pondělí.

„Reprezentace u nás sehraje ještě 17. srpna kvalifikační zápas proti Kypru,“ připomněl Lukáš Houser, generální manažer BK Děčín.

Za národní tým by se měl na děčínské palubovce mimo jiné představit ve velké pohodě hrající pivot místního klubu Pavel Houška, či exděčínský křídelník Luboš Bartoň, v současné době hráč španělské Barcelony.

Zatím poslední herní prověrku absolvovali svěřenci kouče Budínského v litevském Panavežysu. A byli blízko velkému překvapení, když proti domácímu výběru, který se chystá na mistrovství světa v Turecku, půl minuty před koncem závěrečné čtvrtiny vedli 75:71. V koncovce utkání však o náskok přišli a po prodloužení prohráli 84:93.

BK Děčín zahájí další část přípravy v pondělí 9. srpna, avšak reprezentační kemp neznamená pro ambiciózní severočeský klub NBL žádnou komplikaci.

„Naši hráči budou mít v prvním bloku hodně atletické přípravy pod dohledem kouče Caldy, národní tým se bude připravovat v hale. Žádné kolize nehrozí. Na všech tréninkových jednotkách sice nebude trenér Budínský, ale i s tím se dokážeme vyrovnat. Zkušenosti už máme, když před lety působil u reprezentace v roli asistenta,“ dodal manažer Houser.