VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení Slunečnice přes prázdniny nezahálelo

Děčín - V Děčíně vzniklo nové akreditované vzdělávací centrum se sociálním zaměřením

29.8.2008
SDÍLEJ:

V Děčíně vzniklo nové akreditované vzdělávací centrum se sociálním zaměřenímFoto: Slunečnice

Nové vzdělávací centrum Slunečnice rozšíří od září možnosti zvyšování kvalifikace pro děčínskou veřejnost. Zaměří se zejména na programy vzdělávání v sociální oblasti, které lidem pomohou získat a udržet si perspektivní zaměstnání.

Občanské sdružení Slunečnice, které pomáhá lidem s mentálním a tělesným postižením, zrekonstruovalo během prázdnin další část objektu v Hudečkově ulici v Děčíně 1 do podoby školícího zařízení a vybavilo jej potřebným zařízením. Podařilo se také získat ke spolupráci tým vysoce kvalifikovaných externích lektorů, kteří jsou zárukou kvality akreditovaných školících programů vhodných například pro pracovníky v sociálních službách, jejichž profesí je přímá obslužná péče o osoby s postižením. Podmínkou pro provoz centra bylo také získání akreditace ministerstva práce a sociálních věcí.

„Vzdělávací centrum Slunečnice vzniklo díky evropskému projektu zaměřenému na konkurenceschopnost poskytovatelů sociálních služeb. Tento dlouhodobý projekt realizovalo sdružení Slunečnice během uplynulých dvou let. Ukázalo se, že sociální organizace mají velký zájem o zvyšování kvalifikace svých pracovníků, jednak proto, aby mohly nabízet kvalitní a konkurenceschopné služby a také proto, aby vyhověly vysokým kvalifikačním nárokům nového zákona o sociálních službách. Náš projekt nyní skončil, ale potřeba vzdělávat profesionály v sociálních službách je trvalá. Proto jsme se rozhodli zřídit vzdělávací centrum, které bude sloužit nejen ke zvyšování odbornosti, ale také umožní rekvalifikaci lidem, kteří chtějí přejít do sociální sféry z úplně jiného oboru,“ říká Štěpánka Ticová, vedoucí Vzdělávacího centra Slunečnice.

Centrum má kapacitu 18 osob a při plném vytížení je plánován provoz v dopoledních i odpoledních hodinách. Informace o aktuální nabídce kurzů mohou zájemci najít na webové adrese www.slundecin.org.

slun

29.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DSA. Ilustrační foto.

K pádu ze skály letěl vrtulník. Byl vymyšlený

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Doubice - Takhle ke konci prázdnin se najednou objevují zprávy o tom, že skoro všude je moc turistů.

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

Ústecký kraj - Katastrofální záplavy působily komplikace i lidem žijícím daleko od řeky. Pokud chtěli přejet mezi kraji, najeli i stovky kilometrů. 

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Pozvánky na koncerty, výčet zásahů městských strážníků nebo exkurze na Pravčickou bránu v doprovodu strážců přírody. Přečtěte se přehled událostí na Děčínsku.

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení