VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rumburský fotbal má pletky s policií

Rumburk - Rumburský fotbalový klub se potýká s existenčními problémy. Na policii leží trestní oznámení. Peníze na sport údajně nešly tam, kam měly.

15.5.2008 9
SDÍLEJ:

Rumburk – Vilémov Foto: Tomáš Fúsek

Rumburský fotbal se potýká s existenčními problémy. A aby toho nebylo málo, hospodařením klubu se zabývá policie.

„Kromě toho, že jsme dostali anonymní udání na špatné hospodaření klubu, podal jeden obyvatel Rumburku i trestní oznámení,“ řekl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Víc informací zatím nemůže poskytnout, protože policisté případ teprve začali prověřovat.

Trestní oznámení na neznámého pachatele podal Jiří Dvorský.

„Neuvedl jsem konkrétní trestný čin, ale chci, aby hospodaření fotbalového klubu policie prověřila, požaduji, aby zajistila jeho účetnictví. Mluví se o tom, že funkcionáři zpronevěřili velké peníze. Zajímá mě také, jak se nakládá s penězi, které klubu dalo město,“ řekl Dvorský. Doplnil, že má informaci i o tom, že si klub půjčil někde peníze a věřiteli je nevrátil. „Povídá se i o tom, že aby klub mohl peníze vrátit, dostal je od města, ale ty někde zmizely,“ poznamenal Dvorský.

O hospodaření s penězi města prý radnice přehled má. Tvrdil to alespoň rumburský starosta Jaroslav Sykáček. „Ano, dostali od nás loni peníze z grantu stejně, jako dostávají i jiné organizace. Dostali i letos, ale před tím museli doložit řádné vyúčtování peněz z předchozího roku,“ uvedl Sykáček. Vysvětlil, že pokud by hospodaření s grantovými penězi v předešlém roce nebylo v pořádku, klub by letos nedostal nic.

To, že v klubu není cosi v pořádku potvrdil i jeden z jeho bývalých členů Tomáš Štěpán. Loni,kdy problémy vyplavaly na světlo světa, v klubu přestal působit.

„Ano, mluvilo se o tom, že se peníze, které měly jít na mládež, použily na něco jiného. Řekli nám to na valné hromadě,“ Štěpán.

Odešel prý ale z klubu hlavně kvůli nedostatku času. „A se mnou i dalších asi deset lidí. Dohady o peníze k tomu myslím také přispěly,“ dodal Štěpán.
Nad trestním oznámením, jež podal Jiří Dvorský, kroutil nechápavě hlavou bývalý předseda klubu Petr Pilko. I on tvrdil, že od města by klub peníze nedostal, pokud by všechno řádně nevyúčtoval. Nicméně připustil, že klub skutečně velké finanční problémy má a že si opravdu peníze od soukromé osoby půjčil. To proto, aby provoz mužstev vůbec utáhl.

„Byly to peníze od mého známého z Prahy, část z nich jsme už vrátili ze zisku za hráče prodaného do Liberce. Ještě dlužíme, ale nikdo na nás netlačí, abychom dluh ihned splatili,“ tvrdil Pilko. Dušoval se, že nikdo z vedení klubu peníze nezpronevěřil, ale některým lidem podle něj vadí, že částka utržená za prodaného hráče nešla do klubu, především do mládežnických mužstev, ale na částečnou úhradu dluhu.

Jak rumburský fotbal dopadne, Pilko netuší.

„Loni jsme od města dostali 270 tisíc korun, letos jen sto devadesát, jenom doprava nás pro všechna mužstva ročně stojí čtyři sta tisíc korun, sponzorů moc nemáme,“ spočítal Pilko.

Uvedl, že rumburský fotbalový klub sdružuje asi sto dvacet dětí v sedmi mančaftech krajského přeboru.

„Chápu, že vedoucí mužstev a trenéři, aby mohli s dětmi pracovat, musí mít vzdělání. To nejjednodušší stojí asi tisícovku, to složitější už asi šest až sedm tisíc. Chápu, že chtějí své peníze zpátky, ale když je klub nemá, nemůže je ani zaplatit,“ poznamenal Pilko.

Na dotaz, proč odešel z postu předsedy klubu po loňské valné hromadě, kdy se problémy začaly hrotit, odpověděl, že hlavně z rodinných důvodů.

Autor: Alice Klaubenschalková

15.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

FOTO: Motorkář se srazil s autobusem, jeho zranění nejsou vážná

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení