VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První místo a sto tisíc patří Krásné Lípě

Krásná Lípa - Cyklostezky i stezky pro chodce jsou citlivě zakomponovány do terénu a to včetně logické návaznosti na potřeby turistického ruchu a jeho budoucího rozvoje

19.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto:

Dva kilometry dlouhá a tři metry široká stezka pro cyklisty, pěší i vyznavače kolečkových bruslí dovedla Krásnou Lípu až k vítězství. Město totiž uspělo v soutěži Cesty městy, kam se přihlásilo s projektem „Vnitřní komunikační systém centra Českého Švýcarska. Ten spočíval ve vybudování několika nových úseků cyklostezek a stezek pro pěší a cyklisty. „Cyklostezka byla vybudována v minulých letech a spojuje centrum města se sportovním areálem, fotbalovým hřištěm a jihozápadní částí Krásné Lípy v návazností na cyklotrasy vedoucí dále do Českého Švýcarska a to vše odděleně od automobilové dopravy,“ řekl krásnolipský tajemník Jan Kolář. Dodal, že za do dobu, co slouží veřejnosti se navíc stala i místem konání různých akcí v Krásné Lípě, jako jsou koloběžkyjáda, dětské dny a podobně.

Podle Radka Patrného z Nadace Partnerství, která soutěž vyhlašuje, Krásná Lípa se svými stezkami v soutěži zvítězila i proto, že cyklostezky i stezky pro chodce jsou citlivě zakomponovány do terénu a to včetně logické návaznosti na potřeby turistického ruchu a jeho budoucího rozvoje. „Existuje synergický efekt soutěžního projektu s dalšími stavbami a záměry, infocentrum, sportovní a ubytovací zařízení. Navíc je cyklo i pěší doprava důsledně oddělena od provozu motorových vozidel a díky realistickým záměrům zastupitelstva města bude pokračovat proces zklidňování dopravního provozu, neboť je plánována rozsáhlá úprava centra města,“ vyjmenoval Radek Patrný body, proč krásnolipský projekt přesvědčil hodnotitelskou komisy.
S prvním místem je navíc spojena i finanční odměna ve výši sto tisíc korun, kterou město využije v oblasti zlepšování dopravní bezpečnosti na území města. „Pravděpodobně za tyto peníze koupíme světelné radary, které řidičům ukáží, jakou rychlostí městem projíždí,“ zauvažoval Jan Kolář.

Celostátní soutěž Cesty městy vyhlašuje nadace Partnerství a jejím cílem je propagovat zklidňování dopravy a realizovat kvalitní dopravní řešení. Do soutěže mohla města a obce přihlašovat dopravní řešení, která byla realizována v posledních pěti letech. Důležitou podmínkou přitom bylo prokazatelné zvýšení bezpečnosti, zejména pak chodců a cyklistů, a příznivý vliv na životní prostředí. V letošním roce se přihlásilo celkem dvacet jedna dopravních projektů z devíti krajů ČR. Z Ústeckého kraje se do soutěže společně s Krásnou Lípou přihlásil ještě Most, který se svým projektem okružní křižovatky skončil na čtvrtém místě.


Autor: Šárka Pešková

19.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malíř André Bytomski pracuje v Míšni řadu měsíců na mistrovské kopii slavného Kříže v horách/Děčínského oltáře od Caspara Davida Friedricha.

Mistrovskou kopii slavného Děčínského oltáře přiveze na zámek loď

POLICIE - ilustrační foto.

Auto ukradl v Rakousku, ten samý den s ním boural v Děčíně

FOTO: U Jiřetína skončil kamion v příkopu

Jiřetín pod Jedlovou - Krátce po půl druhé odpoledne v pondělí 26. června vyjela profesionální jednotka z Varnsdorfu na silnici číslo 9 mezi Jiřetínem pod Jedlovou a obcí Lesné k nehodě nákladního vozidla, které skončilo v příkopu mimo vozovku.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem

Severní Čechy - Najděte si svoji nejoblíbenější hospůdku v naší nabídce a pošlete jí svůj hlas!

Problémové domy v Děčíně „srovná“ zákon

Děčín – Zneužívání sociálních dávek a vyloučeným lokalitám, nejen na Děčínsku, by mohl být brzy konec. Od 1. června vyšla totiž v platnost novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Ta městu dovoluje vydat opatření na určité domy, kde se pak nově příchozím nájemníkům nebudou vyplácet doplatky na bydlení.

Rozkrývá dotační podvody, teď zřejmě půjde před soud

Ústecký kraj – Leo Steiner poukazuje na rozsáhlé dotační machinace v kauze ROP Severozápad už pět let. Jako odborník na evropské fondy pracoval na Úřadě regionální rady Severozápad, kde se porcoval medvěd evropských peněz.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies