VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První místo a sto tisíc patří Krásné Lípě

Krásná Lípa - Cyklostezky i stezky pro chodce jsou citlivě zakomponovány do terénu a to včetně logické návaznosti na potřeby turistického ruchu a jeho budoucího rozvoje

19.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto:

Dva kilometry dlouhá a tři metry široká stezka pro cyklisty, pěší i vyznavače kolečkových bruslí dovedla Krásnou Lípu až k vítězství. Město totiž uspělo v soutěži Cesty městy, kam se přihlásilo s projektem „Vnitřní komunikační systém centra Českého Švýcarska. Ten spočíval ve vybudování několika nových úseků cyklostezek a stezek pro pěší a cyklisty. „Cyklostezka byla vybudována v minulých letech a spojuje centrum města se sportovním areálem, fotbalovým hřištěm a jihozápadní částí Krásné Lípy v návazností na cyklotrasy vedoucí dále do Českého Švýcarska a to vše odděleně od automobilové dopravy,“ řekl krásnolipský tajemník Jan Kolář. Dodal, že za do dobu, co slouží veřejnosti se navíc stala i místem konání různých akcí v Krásné Lípě, jako jsou koloběžkyjáda, dětské dny a podobně.

Podle Radka Patrného z Nadace Partnerství, která soutěž vyhlašuje, Krásná Lípa se svými stezkami v soutěži zvítězila i proto, že cyklostezky i stezky pro chodce jsou citlivě zakomponovány do terénu a to včetně logické návaznosti na potřeby turistického ruchu a jeho budoucího rozvoje. „Existuje synergický efekt soutěžního projektu s dalšími stavbami a záměry, infocentrum, sportovní a ubytovací zařízení. Navíc je cyklo i pěší doprava důsledně oddělena od provozu motorových vozidel a díky realistickým záměrům zastupitelstva města bude pokračovat proces zklidňování dopravního provozu, neboť je plánována rozsáhlá úprava centra města,“ vyjmenoval Radek Patrný body, proč krásnolipský projekt přesvědčil hodnotitelskou komisy.
S prvním místem je navíc spojena i finanční odměna ve výši sto tisíc korun, kterou město využije v oblasti zlepšování dopravní bezpečnosti na území města. „Pravděpodobně za tyto peníze koupíme světelné radary, které řidičům ukáží, jakou rychlostí městem projíždí,“ zauvažoval Jan Kolář.

Celostátní soutěž Cesty městy vyhlašuje nadace Partnerství a jejím cílem je propagovat zklidňování dopravy a realizovat kvalitní dopravní řešení. Do soutěže mohla města a obce přihlašovat dopravní řešení, která byla realizována v posledních pěti letech. Důležitou podmínkou přitom bylo prokazatelné zvýšení bezpečnosti, zejména pak chodců a cyklistů, a příznivý vliv na životní prostředí. V letošním roce se přihlásilo celkem dvacet jedna dopravních projektů z devíti krajů ČR. Z Ústeckého kraje se do soutěže společně s Krásnou Lípou přihlásil ještě Most, který se svým projektem okružní křižovatky skončil na čtvrtém místě.


Autor: Šárka Pešková

19.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slon Hugo učil děti jak bojovat s ohněm.
29

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Jednotka dobrovolných hasičů Jílové-Modrá cvičně zasahovala u fiktivního požáru v prostorách zámku Jílové.
32

FOTO: Dobrovolní hasiči v Jílovém hasili fiktivní požár na zámku

FOTO: Nové zábradlí lidé kritizují, Děčín proto chystá do Březin kontrolu

Děčín – Prasečí hnus. I taková drsná spojení míří na revitalizaci sídliště v Děčíně – Březinách. Podle lidí jsou některé části revitalizace odfláknuté a nelíbí se jim, že do toho město investuje peníze. To chystá kontroly.

Roďte u nás, láká porodnice z České Lípy ve Výběžku

Šluknovsko – Uzavření porodnice v Rumburku využila českolipská nemocnice. Ta rozmístila billboardy lákající budoucí maminky do její porodnice.

Na výpadovce na Ústí se srazila auta, jeden člověk se zranil

Vilsnice - Dvě auta se srazila v pondělí krátce po poledni u Vilsnice na výpadovce z Děčína na Ústí nad Labem. Na místě zasahovala policie, hasiči i záchranná služba.

Turisty čekají v národním parku omezení

České Švýcarsko – Opravy cest v národním parku České Švýcarsko i přes vrchol turistické sezony pokračují. Většina oprav byla zahájena vloni, současně se opravují cesty poškozené v souvislosti s nezbytnými lesnickými zásahy. Kde všude opravy v národním parku probíhají?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies